“Hedef 1 milyondan fazla haneye TurkNet GigaFiber götürmek”

Türkiye’de hızlı interneti kotasız, sınırsız ve taahhütsüz şekilde kullanıcılara sunarak herkes için internet bağlantısını sorun olmaktan tamamen çıkaran TurkNet, kendi altyapısında sunduğu TurkNet GigaFiber’i sürekli olarak geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya devam ediyor. Yeni nesil Telekom operatörü TurkNet, deneyim merkezleri sayesinde de bu yıl sonunda 1 milyondan fazla hanede TurkNet GigaFiber olmasını hedefliyor.

Farklı bağımsız kuruluşların yaptığı çalışmalara göre Türkiye’de hız konusunda birinci ve en kaliteli internet bağlantısını sunan TurkNet, 1000 Mbps’e varan hizmeti ile hem bireysel kullanıcıların hem de işletmelerin giderek dijitalleşen hayatlarında fark yaratıyor. Speedtest’in birinci çeyrek raporuna göre internet hızları konusunda dünyada 182 ülke arasında 29 Mbps ortalama hızla ülke olarak 101. sıradayız. TurkNet’liler ise ortalama 47,43 Mbps hızla internete bağlanıyor. Bu alanda lider olan TurkNet yaptığı yeni teknoloji yatırımları sayesinde, yakın zamanda hizmet sunduğu tüm evlerde ve ofislerde gigabit hızında güvenli internet bağlantıları olmasını hedefliyor.

500 bin hanede TurkNet GigaFiber kullanılabilir durumda

TurkNet, GigaFiber bölgelerinde 100’e yakın deneyim merkezi kurarak kullanıcıların bu hizmeti birebir deneyimlemesini hedefliyor. Şu anda 500 bin hanede TurkNet GigaFiber kullanılabilir durumda. TurkNet bu yıl sonunda 1 milyondan fazla hanede TurkNet GigaFiber olmasını hedefliyor. TurkNet GigaFiber bulunmayan bölgelerde ise kullanıcıların taleplerini toplamak için “TurkNet GigaFiber İstiyorum” projesi hayata geçirildi. Kullanıcılar https://turk.net/gigafiber-istiyorum internet sayfasından bu konuda TurkNet’e taleplerini iletebiliyor.

“TurkNet GigaFiber’i her geçen gün daha da büyütüyoruz”

Teknoloji medyasının önde gelen temsilcileri ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelen TurkNet CEO’su Cem Çelebiler, GigaFiber tarafındaki yatırımları ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “İnternetin özgürleştirici doğasına inanıyoruz. Herkese eşit kalitede ve standartta hizmet sunarak interneti demokratikleştirmeyi misyon edindik. Özgür İletişim için tüm sınırları kaldırdık, taahhüt ve kota gibi sınırlar bizim hayal ettiğimiz internet hizmetinde olamaz. Bu bağlamda yüksek hız en büyük tutkumuz. Bunun için TurkNet GigaFiber’i her geçen gün daha da büyütüyoruz.”

Yeni nesil telekom operatörü TurkNet, sürekli genişlettiği Gigafiber ağıyla teknoparklardan üniversitelere ve kuluçka merkezlerine her türden kullanıcıya internet altyapısı sağlıyor. Şirket şu anda 129 devlet üniversitesinde de ve 17 teknoparkta gigabit hızlar sunuyor. 2023 sonuna kadar da 47 teknoparkta olmayı hedefliyor. TurkNet’in sunduğu internet hizmetlerinden 111 bin öğretim görevlisi ve araştırmacı ile 2,5 milyonun üzerinde üniversite öğrencisi faydalanıyor. TurkNet, Türkiye’nin önde gelen veri merkezleriyle kurduğu iş ortaklıklarıyla tüm müşterilerine güvenli, kesintisiz, rekabetçi çözümler sunuyor.

TurkNet üniversitelere ve teknoparklara GigaFiber götürüyor

Cem Çelebiler, üniversiteler ve teknoparklar konusunda TurkNet olarak vizyonlarını şöyle özetledi: “TurkNet olarak girişimci ruhumuzu da hiç kaybetmedik, hep üretmeye ve üretime inandık. Mühendislerimiz ile sürekli yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bilim ve teknoloji üretmek için internetin önemini biliyoruz. Bu noktada ülkemizin gençlerine inanıyor ve onlara yatırım yapıyoruz. Üniversitelere ve teknoparklara TurkNet GigaFiber götürüyoruz. Öğrencilerimiz, girişimcilerimiz ve tüm kullanıcılarımız küresel piyasada rekabet edebilsin, gelişmiş ülkelerle aynı seviyede internet hızlarına ulaşsın diye yatırımlarımıza hep devam edeceğiz.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Hyundai’den Elektrikli Araç ve Batarya Üretimine 5,5 Milyar Dolar Yatırım

Sonraki haber

Samsung’tan 80.000 Kişiye İş İstihdamı Oluşturacak 360 Milyar Dolarlık Yatırım

İlginizi çekebilir

Türkiye, en çok fidye yazılımı saldırısı alan ülkeler arasında ilk 5’te

Trend Micro’nun veri güvenliği olaylarını incelediği güvenlik raporuna göre Türkiye, Hindistan, Çin, ABD ve Brezilya ile tüm dünyada fidye yazılımı saldırılarının en fazla yaşandığı ülkeler arasında yer alıyor. İnternet ve veri güvenliği alanında 32 yıllık tecrübesi ile küresel çözümler sağlayıcısı Trend Micro, fidye yazılımı konusunda da etkili çözümleri ile Türkiye’deki kurumsal şirketlerin güvenlik konusunda en önemli destekçisi olmaya devam ediyor.
Devamını oku