Hibrit Çalışan İşletmeler için Yeni Bulut E-posta Güvenliği Çözümü

Zyxel’in e-posta güvenliği alanındaki yeni bulut tabanlı SaaS çözümü olan CES ile işletmeler, siber tehditleri ağlarına ulaşmadan önce bulutta durdurabilecekler.

Güvenlik, yapay zekâ ve bulut destekli ev ve iş çözümleri lideri Zyxel, bugün yaptığı açıklamayla yeni SaaS tabanlı Bulut E-posta Güvenliği (CES) çözümünü duyurdu.

Esnek çalışma modelleri pandeminin hayatımızda olduğu son bir buçuk yıllık dönemde birçok sektörün yeni normali haline geldi. Bu iş modelleri sahip olduğu avantajlara rağmen, nispeten daha küçük BT bütçeleri ile iş yapan işletmelerde uzaktan çalışma ile artan güvenlik tehditlerinden korunma konusunda ciddi zorlukların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Güncel bir araştırmaya göre, e-posta sunucuları 2020 yılındaki güvenlik açıklarının hedefi olan üç varlıktan birisi olarak dikkat çekiyor. İşletmeleri saldırılara karşı korumak için tam donanımlı bir çözüm sunan CES, kötü amaçlı yazılım koruması, kimlik avı koruması, istenmeyen e-posta önleme ve Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS), şifrelemesi gibi alt çözümleri kapsıyor.

Zyxel’in yeni ürünü, işletmelerin ağ yöneticilerine, dağıtılmış işgücünü artan tehditlerden korumak için kapsamlı bir bulut tabanlı e-posta güvenlik çözümü sağlıyor.

E-posta güvenliğini bulut üzerinden sağlayan kapsamlı bir çözüm

E-posta sunucularının güvenliğini sağlama görevini işletmeler için daha da kolaylaştıran Zyxel CES’in en önemli özelliklerinden biri bulut tabanlı olması. Bu özellik, kurulacak donanım olmadığı ve çözümün mevcut herhangi bir ağ altyapısı veya güvenlik çözümü ile uyumlu bir şekilde çalışabileceği anlamına geliyor. Çözümü kullanırken, işletmeler e-posta hizmetinde veya müşterilerle ve personelle iletişimlerinde herhangi bir kesinti yaşamıyorlar.

CES’in kapsamlı yönetim panosu ağ yöneticilerine, özel bir BT veya güvenlik ekibine ihtiyaç duymadan olası tehditleri kolayca tespit edebilmeleri için kullanıcı ve posta kutusu davranışlarını yönetme, izleme ve analiz etme yeteneği veriyor.

Kesintisiz ve esnek e-posta güvenliği

Kullanımı kolay ve esnek bir çözüm olan CES, işletme büyüdükçe 5, 10, 25, 50 kullanıcıya kadar esnek bir şekilde lisanslanabilen abonelik tabanlı bir hizmettir.

Office 365 ve Google gibi bulut tabanlı sistemlerle ve şirket içi e-posta sunucularıyla uyumlu olan CES, personel veya sunucular nerede olursa olsun ağların korunmasını sağlamaya devam ediyor.

Zyxel Networks Türkiye Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal, “Küçük ölçekli işletmelerin ağ yöneticilerinin karşılaştığı zorluklar göz ardı edilemez. Özellikle pandemi döneminde çalışanların birden fazla konum ve coğrafyaya dağılmış olması, bu firmaların güvenlik kapasitelerini zorluyor. Bulut E-posta Güvenliği çözümümüz, bu yükü hafifletmek ve işletmelerin uzun vadeli hibrit çalışmayı benimserken ağlarını daha iyi korumalarına yardımcı olmak için tasarlandı.”

Zyxel’in CES lisansını Zyxel Marketplace veya şirketin kanal ortaklarından satın alınabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/Security-Service-Cloud-Email-Security/ adresini ziyaret edin.

Total
0
Shares
Önceki haber

Vertiv Sektörün En Geniş Dijital BT Yönetim Platformunu Tanıttı

Sonraki haber

Acil durumlarda çalışanların güvenliğini sağlayan çözüm

İlginizi çekebilir

Yazılım Testinde Uluslararası Rekabetin Anahtarı Sertifikalar

Yılda bir kez gerçekleştirilen ISTQBⓇ Sertifikasyon Sınavları bilişim uzmanları tarafından büyük ilgi görüyor. Bugüne kadar Türkiye’de 3 bine yakın kişi uzmanlığını bu sertifikalarla belgeledi. Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, ISTQBⓇ sertifikalarını uluslararası rekabetin anahtarı olarak nitelendiriyor. Yitmen, dijitalleşmenin hız kazandığı yeni normalde daha çok uzmanın bu sertifikalarla sektörde büyük fark yaratacağına inandığını söylüyor.
Devamını oku

Mynet’te Uzaktan Çalışma Kalıcı Hale Geldi

Mart 2020’den beri evden çalışan Mynet ekibi, editörlerin kalıcı olarak uzaktan çalışmasına olanak sağlayan donanım, yazılım ve insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirerek lokasyon bağımsız uzaktan çalşma konseptini bu çapta sürekli uygulayan Türkiye’deki ilk şirketlerden biri olacak.
Devamını oku