Hisense Renkli Mürekkep Ekranlı Telefonunu Tanıttı

Hisense dünyanın ilk renkli mürekkep ekranına sahip telefonu Hisense A5’i, CES 2020 kapsamında tanıttı.

Hisense alışıldık telefon ekranlarının ötesine geçerek, farklı bir teknolojiyi telefon kullanıcılarına sunuyor. CES 2020’de duyurulan HiSense A5, e-Ink ekran ile alışıldık LCD, AMOLED ve OLED ekranlarına yeni bir alternatif sunuyor. 

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen SEC etkinliğinde monokrom ekrana sahip olarak tanıtılan telefon, bu yıl tamamen renkli bir ekrana sahip prototip ile karşımıza çıkıyor. Henüz cihazın donanımı ve özellikleri hakkında bilgi vermeseler de, bir önceki ekrana göre daha gelişmiş kontrast ve yenileme hızına sahip olacağı söyleniyor.

HiSense’in sunduğu e-Ink ekranlı telefonlar ilginç olsa da, kullanışlı olup olmadığı tartışmaya açık bir durum. Mürekkep ekranlar normalde yavaş bir yenileme hızına sahip iken, renkli mürekkep ekranların çok daha yavaş olması bekleniyor. Elektronik kitap gibi cihazlarda bu sorun çok büyük bir problem yaratmasa da, telefon gibi birçok konuda kullanılabilen bir cihazda ne kadar akıcı bir tecrübe sunabileceği merak ediliyor. 

Hisense A5 hakkında daha fazla bilgi ilerleyen zamanlarda açıklanacak ve seri üretime yılın ikinci çeyreğinde geçeceği söyleniyor. Eğer e-Ink ekranın yenileme hızı problemi çözülürse, diğer ekranlar arasında güzel bir alternatif olarak dikkatleri üzerine çekebilir. 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite