Huawei, ABD’nin Ticari Yaptırımları Sonrasında Honor Markasını Satıyor

Çinli teknoloji devi Huawei, bütçe dostu telefon geliştiren alt birimi Honor’ı hayatta tutabilmek için satışa çıkardı.

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı katı yaptırımların ilk kurbanı, bütçe dostu akıllı telefon üreticisi Honor oldu. Huawei tarafından yapılan duyuruya göre alt mobil markası Honor’ın satışı tamamlanmak üzere. Firma açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Huawei’nin tüketici bölümü, cep telefonlarımızın geliştirilmesi için mühim olan teknik unsurların sürekli mevcut olmamasından kaynaklanıyor ve bu durum bizi son dönemde muazzam bir baskı altına aldı. Bahsettiğimiz gerekçelerden ötürü Huawei, alt markası Honor’ın ticari varlıklarını satmaya karar verdi. Satış süreci tamamlandığında Huawei markası alt markası Honor’a ilişkin olarak herhangi bir pay sahibi olmayacak ve iş yönetimine karışmayacak. Bu hamle Honor markasının endüstride hayatta kalması için verilmiş bir karardır.”

Satışın detayları henüz netleşmiş olmasa da Reuters tarafından yapılan habere göre Honor’ın marka değeri 15 milyar dolar olarak belirtiliyor. Huawei’nin açıklamasına göre Honor yıllık olarak 70 milyon birim donanımını pazara sürüyor.

Huawei ve ABD arasındaki ilişkiler 2020 yılında son derece kötüleşmişti. Amerika Adalet Bakanlığı, Çinli şirketi aralarında “ABD’li meslektaşlarından edindikleri karmaşık teknolojiyi kullanma, dolandırıcılık ve aldatma” da dahil olmak üzere 16 farklı suçu işlemekle suçlamıştı. Ardından gelen ticari yaptırımlar sonucu Huawei, Gmail, YouTube, Drive ve hatta PlayStore gibi temel Android deneyimlerini kullanmaktan men edilmişti.

Total
1
Shares
Önceki haber

Zoom, Arayüzünü ve Özelliklerini Güncelledi

Sonraki haber

Lider Görüşler Forumu’nda Müşteri Deneyiminin Geleceği Masaya Yatırıldı

İlginizi çekebilir

Sensormatic Perakendede Güvenlik Ve Verimlilik Artışı Sağlayan Çözümleriyle Perakende Günleri 2019’da

Sensormatic, perakende sektörünü dijital çözümlerle tanıştırarak, operasyonel verimlilik, daha fazla güvenlik ve daha yüksek satış imkânı sağlayan teknolojileriyle Perakende Günleri’nde yerini alıyor. Sensormatic’in bu yıl perakendecilerle buluşturacağı yenilikçi çözümleri arasında Trafik Analiz (Countware Traffic), POS Entegrasyon, Biyometrik ve mobil geçiş kontrol sistemleri, Personel Devam ve Kontrol Sistemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile Acil Durum ve Danışma Kiosku yer alıyor.
Devamını oku