Huawei Amerika Yaptırımlarına Rağmen Gelirini Arttırdı

Huawei Amerika’nın ticari yaptırımlarından beklendiği kadar büyük bir darbe almadığını açıkladı.

Çin merkezli Huawei, dünyanın en büyük akıllı telefon markalarından birisi. Ayrıca Amerika’nın Çin’e uyguladığı ticari yaptırımlardan en çok etkilenen markalardan birisi. Fakat firmanın gelirleri, ticari yaptırımlara rağmen, ticari yılın üçüncü çeyreğinde büyük bir artış gösteriyor. 

Huawei’nin üç aylık durumunu paylaştığı raporda işlerin gayet iyi olduğu ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine telefon satışının %24,4 arttığı görülüyor. 2019 ticari yılının ilk üç çeyreğine bakıldığında, yıllık %26 gibi bir artış ile, 185 milyondan fazla telefon satılmış. 

Amerika’nın uyguladığı yaptırımlar, Android işletim sisteminin en önemli parçası olan Google Play Store’a ulaşımın engellenmesi anlamına geldiğinden, Huawei oldukça zor bir durumda kalmıştı. Üçüncü parti uygulamaların yanı sıra müzik, kitap, film ve haritalar gibi önemli Google servisleri olmayacağından, akıllı telefon satışlarının büyük bir darbe alması bekleniyordu.  

Huawei’nin finansal raporu ise bu durumun çok fazla bir etki yaratmadığını gösteriyor. Ayrıca dünyanın dört yanında 5G hizmetini sağlamak üzere 60’dan fazla sözleşme imzaladı.  

Total
1
Shares
Önceki haber

Google Pixel Efsanesi Geri Dönüyor

Sonraki haber

Virgin Galactic Uzay Kıyafetlerini Tanıttı

İlginizi çekebilir