Huawei Amerika’da 5G Teknolojisini Lisanslamak İstiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin casusluk faaliyetleri yürüttüğü şüphesi ile kara listeye aldığı Huawei, 5G teknolojisini farklı yollar ile pazara sokmaya çalışıyor.

Huawe’nin Amerika’da kara listede olması sebebiyle, 5G teknolojisini doğrudan satması mümkün değil, fakat bu farklı yollar denemelerine engel olmuyor.

Üst düzey firma yetkililerinden Vincent Pang, Reuters’a yaptığı açıklamada 5G teknolojisini lisanslama görüşmeleri yaptıklarını söyledi. İsmini veremeyeceği bazı firmaların bu konuya sıcak baktığını söyleyen Pang, hem uzun vadeli hem de bir kerelik anlaşmaların gerçekleşebileceğini belirtti. Fakat tek seferlik anlaşmaların çok pahalı olacağını da söylüyor.

Amerika’nın 5G ağları Ericsson ve Nokia tarafından kontrol ediliyor. Amerikalı şirketler Huawei’den lisansladıkları teknolojiyi kullanarak 5G pazarına giriş yapma fırsatı edinebilirler. Fakat ortada bir sorun var. Lisanslamanın yasal olup olmadığı.

Huawei kara listede olduğu için, özel bir izin alınmadan Amerikan şirketleri ile iş yapması mümkün değil. Lisans ve transfer türü işlemler fiziksel ürün olarak sayılmasa da ticari yasağı ihlal olarak kabul edilme ihtimalleri var. Şu an için belirsiz olan bu durumun, ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Otomatik Dronelar Sayesinde İkinci Dünya Savaşı’ndan Kalma Japon Gemisi Bulundu

Sonraki haber

Veriyi Etkin Yöneten Şirketler Rakiplerine Karşı Büyük Avantaj Sağlıyor

İlginizi çekebilir

İşinize Çok Yarayacak Faydalı 5 Android Uygulama

Akıllı cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri kullandığımız mobil uygulamaların sayısı her geçen gün artıyor. Sürekli olarak işimize yarayacağını düşündüğümüz mobil uygulamaları yüklüyor ve onların hayatımızı biraz daha kolaylaştırmasını bekliyoruz. Onlarca popüler uygulama içinden işlerinizi kolaylaştıracağını düşündüğüm uygulamaları sizin için seçtim. Telefonunuza yüklediğiniz takdirde günlük yaşamınızda fayda sağlayacak 5 ayrı uygulamayı aşağıda örneklerle anlattım.
Devamını oku