Huawei, İşletim Sistemi Harmony’i Resmen Duyurdu!

Akıllı telefon üreticisi Huawei, Android’e alternatif olarak kendi işletim sistemi Harmony’i tanıttı.

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı dedikoduları buunan Android alternatifi işletim sistemi Hongmeng resmi olarak Harmony adıyla duyuruldu. Huawei Geliştiriciler Konferansı esnasında Tüketici Ürünleri Bölümü CEO’su Richard Yu tarafından tanıtılan Harmony işletim sistemi, “daha güvenli ve daha hızlı” ibareleriyle öne çıktı.

Yu, yazılımın öncelikli olarak IoT (nesnelerin interneti) cihazlarını hedeflediğini, ancak Huawei’nin Google’ın işletim sistemi olan Android’e erişiminin olmadığı anda her ürününde bu işletim sistemini rahatlıkla kullanılabileceklerini ifade etti.

Açık kaynak kodlu ve geleceğe dönük bir altyapıya sahip olan Harmony işletim sistemi, daha çok Google’ın geliştirilmekte olan Fuchsia yazılımına rakip olacak nitelikte. Öte yandan Android’in eskimiş bir yazılım dili kullanıyor olması ve gereksiz kodlarla çalışması sorunları nedeniyle günümüz standartlarında verimliliğe ulaşamaması, Harmony’i ön plana çıkarabilir.

Kaynak: Engadget.com

Total
0
Shares
Önceki haber

Facebook, Yüz Tanıma Sistemi Sebebiyle Milyarlarca Dolar Ceza Alabilir

Sonraki haber

Uber 2. Çeyrekte 5,2 Milyar Dolar Zarar Açıkladı

İlginizi çekebilir

İyi Yatırımı Bulmak, Müzik Keşfetmek Kadar Kolaylaşıyor

Tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada sunan, kullanıcının kendi başına yatırım kararı verebilmesini sağlayan yeni nesil yatırım platformu Finfree, Premium Özellikleri duyurdu. Finfree Premium sayesinde artık yatırım bulma ve yatırımı değerlendirme süresi birkaç dakikaya düşüyor. Finfree, 4 ayda 50 binin üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak Türkiye’nin en çok indirilen Finans uygulamaları sıralamasına girdi. Yeni neslin önündeki bilgi, finansal veri ve dijital bariyerleri ortadan kaldırmak vizyonuyla yola çıkan platform, Premium özellikleriyle yeni yatırımları keşfetme, yorumlama ve takip edebilme fırsatı sunuyor.
Devamını oku