Huawei Kendi İşletim Sistemine Sahip Telefonunu Bu Yıl Satışa Sunacak

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin HongMeng isimli işletim sistemine sahip ilk telefonu yıl sonunda pazarda yer edebilir.

Çinli haber sitesi Global Times tarafından yapılan habere göre Huawei, HongMong işletim sistemine sahip akıllı telefonunu yıl sonunda pazara sürecek. Haberde, Google’ın Android’ine rakip olan işletim sisteminin ekosisteme dönüşmesi için akıllı telefonunun uygun bir fiyatla pazara sürüleceğine değinildi. Akıllı telefonun yüksek satış rakamlarına ulaşmasından ziyade, HongMeng işletim sisteminin müşterilere tanıtılması ana hedef olarak kabul ediliyor.

9 Ağustos tarihinde Çin’de gerçekleşecek geliştiriciler fuarında sunum gerçekleştirecek olan Huawei’nin bu sunumda resmi olarak yeni işletim sistemini tanıtması bekleniyor. Bir diğer Çinli teknoloji basını kuruluşu olan 36kr.com ise Huawei’nin Honor markalı akıllı televizyonlarında HongMeng yazılımının kullanıldığına değiniyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Amerikan hükümeti tarafından ticari yasak konulmasıyla Amerikan teknolojilerine erişimi 2 ay süresince engellenen Huawei, uzun dönem planı olarak HongMeng’i geliştiriyor.

Huawei’nin HongMeng işletim sistemini akıllı cihazları için ana işletim sistemi olarak konumlandırıp konumlandırmayacağı şu an için belirsiz. Ancak Amerikalı olmayan firmalar için bir yedek plan olarak kendi teknolojilerini geliştirmeleri gerekliliği , yaşanan son yasaklar göz önünde bulundurulduğunda daha bir öne çıkıyor.

Total
9
Shares
Önceki haber

Yapay Zeka, Kritik Hastalıklar Karşısında Doktoru 48 Saat Öncesinden Uyarıyor

Sonraki haber

51. Bölge Neden Bu Kadar Popüler?

İlginizi çekebilir

vivo, Y Serisi ile Öğrencilere Avantajlı Telefon Fırsatı Sunuyor

Hükümetin 7 milyon üniversite öğrencisine bir kereye mahsus olmak üzere cep telefonu desteğine dair karar 1 Kasım’da yürürlüğe giriyor. Şık tasarıma, güçlü performansa ve Android güncelleme garantisi ile uzun kullanım ömrüne sahip uygun bütçeli telefon sahibi olmak isteyen gençler, uygulama kapsamında vivo’nun Türkiye’de üretilen Y Serisi’nden kendilerine uygun modeli seçebiliyor. vivo; Y36, Y35, Y22s, Y27, Y17s ve Y16 modelleri ile kullanıcılara seçim yapabilecekleri geniş bir avantajlı akıllı telefon yelpazesi sunuyor.
Devamını oku