Huawei Londra’da 5G İnovasyon Merkezini Açtı

Huawei İngiltere’de açtığı inovasyon merkezi ile, hem 5G’nin sahip olduğu potansiyeli sergilemeyi hem de İngiltere ile olan işbirliğinin getirdiklerini sunmayı planlıyor.

Huawei tarafından Londra’da kapıları açılan 5G inovasyon ve tecrübe merkezi, Birleşik Krallık içerisindeki 5G ekosistemi ile çalışmalarını gösterirken, 5G’nin gerçek hayatta sağlayacağı etkileri de sergiliyor.

Huawei başkan yardımcısı Victor Zhang “Bugün kapılarını açtığımız şey Birleşik Krallık işleri ve teknolojistleri ile olan gerçek işbirliğimizin yanı sıra, 5G uygulamalarının hem özel hayatta hem de iş sektöründe sahip olduğu büyük potansiyelin sergisi olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Huawei merkezde hem interaktif hem de gerçek sergilerin olduğunu söylüyor. Bunlar arasından örnek vermek gerekirse, ziyaretçiler geliştirilmiş sanal gerçeklik yardımıyla, en sevdikleri grup ile birlikte müzik yapabilecek.

Merkezde aynı zamanda 5G teknolojinin üretim ve sağlık alanında nasıl kullanılabileceğini gösteren eğitim etkinlikleri de yapılacak. 

Huawei’nin İngiltere’de açtığı inovasyon merkezinin yanı sıra İsviçre’de açtığı 5G araştırma merkezi ve Singapur’da açtığı 5G yapay zeka laboratuvarı da bulunuyor. 

Son zamanlarda Avrupa ülkelerine de sıçrayan Huawei ambargosu konusunda Birleşik Krallık ne tür bir yol izleyecek hala belli değil. İngiliz telekom firmaları bir sonraki nesile geçiş için Huawei ekipmanlarını kullandı bile. 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite