Huawei Mağazasına Uygulama Geliştirenlere Destek Sağlayacak

Huawei, Google Play’e alternatif olarak açtığı uygulama mağazası için geliştirilen uygulamalara maddi destek sağlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ticari ambargoları karşısında yeni çözümler üretmek durumunda kalan Huawei, geliştiricileri kendi Huawei Mobile Servisleri (HMS) mağazasına davet ediyor. HMS üzerinde uygulama geliştirmek isteyen geliştiricilere maddi destek sağlayacağı da söylendi.

Londra Geliştiriciler Konferansı içerisinde yer alan Huawei, dünyanın iki numaralı akıllı telefon üreticisi olduklarını ve yalnızca Birleşik Krallık içerisinde, bir haftada 50 bin Huawei akıllı telefonun aktif hale geldiğini hatırlattı. Geliştiricileri kendilerine katılmaya davet eden Huawei, doğrudan geliştiriciler için üretilmiş olan HMS Geliştirici Kit’lerini de duyurdu.

ABD ile yaşanan gerginlik sonrası uygulanan ambargo sebebiyle Google servislerinin yeni Huawei telefonlarda kullanılamaması, firmanın alternatif çözümlere gitmesine sebep oldu. Google Play yerine alternatif olarak geliştirilen App Gallery’ye uygulama yükleyenlere mali teşvik uygulanacak. 31 Ocak 2020 tarihine kadar yüklenecek olan her uygulamaya 20 bin sterline kadar mali teşvik desteği sağlanacak. Birleşik Krallık ve İrlanda’da bulunan geliştiricilerin HMS ile çalışması ve App Gallery’ye katılması için de 20 milyon sterlin değerinde yatırım planı yapılıyor. 

Şu ana kadar 1,3 milyon geliştiricinin kendilerine katıldığını söyleyen Huawei, HMS çekirdeğiyle entegre edilmiş 50 binden fazla uygulama olduğunu söylüyor. Geçtiğimiz yıl App Gallery üzerinden yapılan indirme sayısının ise 180 milyardan fazla olduğu söyleniyor. 

Total
1
Shares
Önceki haber

Vertiv Uzmanları 2020 Veri Merkezi Trendleri Arasında Hibrit Bilişim Modellerinin Artışına Dikkat Çekiyor

Sonraki haber

Silikon Vadisi Getir Uygulamasına 40 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

İlginizi çekebilir