Huawei Telefonlarında microSD Kartlar Kullanılamayacak

ABD’nin koyduğu ticari yasağın etkileri çığ gibi büyümeye devam ediyor. Çinli telefon üreticisi bir başka Amerikan teknolojisini daha donanımlarında kullanamayacak.

Amerikalı teknoloji üreticilerinin ilişkisini tek tek askıya aldığı Huawei’ye bir kötü haber de SD Birliği’nden geldi. SD ve MicroSD kartlarda standartları belirleyen ticari bir kuruluş olan SD Birliği, Huawei’i dernek üyeliğinden men etti. Diğer bir deyişle, Huawei geliştireceği telefon ve laptoplarda artık SD veya MicroSD kart teknolojilerinden faydalanamayacak.

Yapılan açıklamaya göre Trump’ın talimatıyla böyle bir karar aldıklarını dile getiren yetkililer, MicroSD ve SD kart teknolojilerinin mevcut Huawei donanımlarında çalışacağını ancak gelecekteki ürünlerde bu teknolojiyi kullanamayacağını netleştirdi.

Yaşanan ticari yasakla birlikte Google, ARM, Intel, Qualcomm ve Broadcom’un ardından SD Birliği tarafından üyeliği men edilerek ilişkisi askıya alınan Huawei, benzer şekilde Wi-Fi teknolojisinde standartları belirleyen Wi-Fi Birliği ile de ilişkilerini sınırlandırmak zorunda kaldı.

Ancak SD kart teknolojilerini kullanamayacak olması Huawei için büyük bir kayıp sayılmaz. Nitekim firma, microSD kartlara alternatif olarak microSD kartlardan daha küçük olan ve evrensel standartlara uyum sağlayan Nano Hafıza Kartları’na sahip.

Kaynak: The Verge

Total
10
Shares
Önceki haber

Dünyanın En Tehlikeli Virüsleriyle Dolu Bilgisayarı 1 Milyon Dolara Satışta

Sonraki haber

Kişisel Egzersiz Uygulaması Livekick 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İlginizi çekebilir