İspanya’dan Huawei’ye Yasak Geldi

İspanya’nın Savunma Bakanlığı, resmi personelinin bakanlık sunucularına Huawei cihazlar ile ulaşımını yasakladı.

Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan casusluk suçlamaları ve ardından gelen ticari ambargo yüzünden zor duruma düşen Huawei, şimdi de İspanya’da gözlem altında. 

İspanya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, bakanlık ile ilgili herhangi bir verinin Huawei cihazları üzerinden erişilmesinin yasaklandığı kararını duyurdu.Bakanlık personeli, bakanlık ile ilgili olan hiçbir işlemi Huawei cihazları ile görüntüleyemeyecek. Buna bakanlık personelinin e-posta adresleri de dahil. Yasağın yalnızca resmi işlemler ile ilgili olduğunu ve personelin günlük hayatında bu cihazlarını kullanmasında herhangi bir sıkıntı olmadığı belirtiliyor.

Yasağın sebebi hakkında herhangi bir sebep belirtilmemiş olsa da, Amerika Birleşik Devletleri tarafından yöneltilen suçlamaların etkisi olduğunu tahmin etmek güç değil. Konu hakkında yorum yapan bir Huawei yetkilisi suçlamaların asılsız olduğunu, son 30 yılda 170 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve asla siber güvenlik ile ilgili bir problem yaşanmadığını söyledi “Şirketimiz için en önemli öncelik güvenliktir.”

Total
26
Shares
Önceki haber

Kripto Para Borsasında Büyük Soygun

Sonraki haber

Tesla Cybertruck ve İnovasyon

İlginizi çekebilir