IBM, 53 Kübit Gücündeki Kuantum Bilgisayarını Yakında Kullanıma Sunacak

IBM Q Network müşterilerinin kullanımına sunulacak olan kuantum bilişim teknolojisinin kuantum bilgisayar teknolojilerinde çığır açması bekleniyor.

Teknoloji devi IBM, kuantum bilişim alanında sınırları zorlamaya devam ediyor. Firma yakın süre içerisinde 53 kübit işlem gücündeki kuantum bilgisayarını IBM Q Networks servisinden faydalanan müşterilerine sunacak. Önümüzdeki ayın ortasında faaliyete geçecek bilgisayar, harici kullanım için geliştirilmiş en büyük evrensel kuantum bilgisayarı unvanına sahip olacak.

IBM’in New York şehrinde açılan Kuantum Bilişim Merkezinde konuşlanan yeni donanım yanı sıra 5 adet 20 kübit gücünde bilgisayar merkezdeki yerini alacak. Gelecek ay bu rakamın 14’e yükselmesi bekleniyor.

Yapılan açıklamaya göre 53 kübit gücündeki sistem bulut teknolojileri alanında firmanın daha geniş ve daha güvenli teknikler geliştiresine fayda sağlayacak. Yeni işlemci beraberinde daha yüksek kapasiteli daha düşük hata payına sahip işlemler yapılabilecek.

Kaynak: TechCrunch

Total
0
Shares
Önceki haber

Müzik Tutkunları Anker Soundcore Rave Mini ile Müziğe Doyuyor!

Sonraki haber

Evsizler için 3B Yazıcıdan Ev İnşa Edildi

İlginizi çekebilir

Tarfin,Tarımda Yatırım İhtiyacını Teknolojiyle Çözüyor

Avrupa’nın en büyük dünyanın ise yedinci büyük tarım alanına sahip olan Türkiye, potansiyelini tam olarak ortaya koyabilmek için özellikle çiftçiyi üretim aşamasında destekleyecek daha çok tarımsal yatırıma ihtiyaç duyuyor. Tarımsal fintek şirketi Tarfin de bu soruna çözüm olmaya odaklanıyor. Mobil uygulaması ve Türkiye genelindeki geniş satış noktası ağı ile gübre, tohum, yem satışını, çiftçilerin ihtiyaç duyduğu vade imkanıyla gerçekleştiriyor. Çiftçiler, Tarfin’den ihtiyaçlarına uygun fiyat seçenekleriyle satın alım yaparken kefil, ipotek gibi ek yükümlülükler altına girmiyor ve kendilerine özel hasat tarihlerine göre ödeme gününü belirliyorlar.
Devamını oku