İç Isıtan Teknolojiler

Kışı ve soğuğu hissettiğimiz günlerden geçiyoruz. Yeni yıla az bir zaman kala kara kış kendini iyice göstermeye başladı. Yurdun pek çok yerinde kar yağışı var. Bu soğuk günler sıcak teknolojileri gündeme getiriyor.

Dış ortamda çalışanlar, açık hava faaliyetlerinde bulunanlar, kayak sevenler bu tarz teknolojileri ilgi gösteriyor. Elleri ısıtan eldiven, ayakları sıcak tutan çorap, başı ısıtan bere, yatağı sıcacık yapan elektrikli battaniye, kahveyi sıcak tutan elektrikli ısıtıcı, şarj edilebilir boyun ısıtıcı ve daha fazlası… Bu teknolojilerin çoğu Türkiye’de de satışta. Bu soğuk kış günlerinde sizi ve içinizi ısıtacak bu cihazlara göz attım.

Sıcacık Eller: Elektrikle ısıtılan, USB ile ısıtılan veya pille ısıtılabilen eldiven modelleri var. Günlük yaşam için olanlar yanında kayak severler, motosiklet kullananlar için de olanlar var. Hileyu markalı, USB ısıtmalı, kışlık örgü eldiven günlük kullanımı düşünenlere hitap ediyor. Yarım parmak olabilecek şekilde açılabilen eldiven ekran kullanımını da kolaylaştırıyor. Çift taraflı ısıtma yastığı tasarımına sahip sıcak kış eldivenleri, avuç içini ve arkasını aynı anda ısıtabiliyor, ısıtma hızını hızlandırabiliyorsunuz. Fiyatı 599 TL’den başlıyor. Hidyliu ısıtmalı termal eldiven ise, kayak severlere hitap ediyor. Bu ısıtma eldiveni 8.000 mAh iki polimer lityum pille çalışıyor. Sürekli sıcaklık kilidi ve etkili soğuğa karşı dayanıklılık sunuyor. Fiyatı, 1.300 TL. Farklı kullanımlar için de ısıtıcılı eldivenler var.

Ayakları Isıtmak Önemli: Şarjlı ayak ısıtmalı tabanlık, ayak ısıtıcı tahta, ayak sobası,sıcaklık ayarlı elektrikli ayak ısıtıcı, titreşimli ayak ısıtıcı, turbo fanlı ayak ısıtıcı, elektrikli ayak ısıtıcı… Ayakların ısınması kış aylarında çok önemli. Bu nedenle pek çok teknolojik alternatif var. İlginç ısıtıcılardan biri Swico Remado markalı. Büyük bir ev botu şeklinde. İki ayağınızı birden dizlere kadar bu ısıtıcının içine koyarak hızlıca ısıtabilirsiniz. Altı seviyeli sıcaklık tasarımı var. Fiyatı 1.600 TL. Bu segmentte çok farklı markalar da var. Turbo fanlı ayak ısıtıcı da diğer bir alternatif. Evde ve tüm kapalı mekanlarda oturarak kullanıma uygun. Uzaktan kumanda edilebilen bu ürün dokunulduğunda devreye giriyor, kullanılmadığında ise 30 dakika sonra otomatik olarak kapanıyor. Turbo modu ve güçlü fanıyla sadece ayakları değil tüm bedeni ısıtıyor. Vigo markalı 2 bin TL fiyata sahip.

Bluetoothlu Bere: Isıtmalı şapka, USB ve bluetooth bağlantılı bere,pil ısıtmalı bere ve şapka… Teknolojik bere ve şapkalar, başınızı, kulaklarınızı, yüzünüzü ve boynunuzu zorlu kış koşullarında sıcak tutuyor. Isıtıcılı berelerin kadın, çocuk ve erkek versiyonları var. Kadınlar için bere, şapka ve boyun ısıtıcı setleri de mevcut. Sıcak örgü şapkalar USB’yle ısıtıcılı hale geliyor. Örme şapkalar ve ısıtmalı eşarpla, başınızı ve boynunuzu aynı anda ısıtmak için ısıtma yastıklarıyla beraber geliyor. Botiniv markalı setin fiyatı 700 TL’den başlıyor. Üç kademe sıcaklık ayarlı bereler de var. Elektrik ısıtmalı şapkayla, yürüyüş, koşu, paten ve kayak gibi açık hava aktivitelerini kolayca yapabilirsiniz.

Elektrikli Battaniye: Isıtmanın kullanıldığı en eski ev ürünleri. Yıllardır elektrikli battaniyeler var. Kış aylarında evlerin favorisi oluyorlar. Uyumaya giderken sıcacık yatağa girmek gibisi yok. Elektrikli battaniyede pek çok marka ve fiyat skalası var. Uygun ölçülerdeki yatakta yatakla çarşaf arasına katlanma ya da kırışma olmayacak şekilde serilirler. Sıcaklığı düzgün dağıtır. A sınıfı enerji tüketimine sahip. Fiyatı 200 TL’den başlıyor. Fişe takıldıktan sonra anahtar sıcak konumuna getirilirse yatağınız yarım saat içinde sıcacık olur. Sabaha kadar üzerinde yatılarak kullanılabilir. Sıcaklık fazla gelirse azaltılabilir. Kullanılmadığında şarj prizden çıkarılmalıdır.

Kahveler Hep Sıcak: Kışın içeceklerin sıcak olması çok önemli. Isıtma plakası, ısıtmalı bardak altlığı, fincan ısıtıcı ya da ısıtıcı ped… Hepsinin evde, iş yerinde veya başka bir yerde kullanımı çok rahat. İçeceğinizin devamlı sıcak kalmasını sağlıyorlar. Fiyatları 50 TL’den başlayıp 3 bin TL’ye kadar uzanıyor. Wangchuang markalı USB ısıtmalı bardak altlığı sabit sıcaklık ayarına sahip. Bardakta, çay, süt gibi bütün içecekleri ısıtabiliyor. Ofis ve ev kullanımına uygun. Fiyatı 2 bin 400 TL. Starcom USB bardak ısıtıcının fiyatı ise 53 TL. Pratik bardak altlığı USB ile çalışıyor. Evler, araç, kamp, iş yeri gibi akla gelebilecek her ortamda kullanıma uygun. Taşıması ve kullanması çok kolay.

Total
0
Shares
Önceki haber

FaturaLab, Yılın En Yenilikçi Ürün / Hizmet Kategorisinde Birinci Oldu

Sonraki haber

GOOGLE 2023 YILININ ARAMA TRENDLERİNİ PAYLAŞTI

İlginizi çekebilir