IKEA, Şarj Edilemeyen Pillere Veda Ediyor

Mobilya devi IKEA, Ekim 2021 yılına kadar ürünlerinde şarj edilemeyen pil kullanımını durduracak.

Küresel ev mobilyaları devi IKEA, enerji tüketimini azaltmak ve atık oluşumunu önlemek amacıyla ürünlerinde şarj edilemeyen pilleri kullanmayı bırakacağını açıkladı. Alkalin bataryaların neden olduğu olumsuz çevresel etki nedeniyle Ekim 2021 tarihine kadar ev mobilyası ürünlerinde nikel metal şarj edilebilir pillerin kullanımına geçiş yapılacak.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre  marka olarak sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir gezegenin oluşmasına katkı sağlamak ve insanlara ilham olmak amacıyla yola koyulduklarını ve bu hamle ile amaçlarına bir adım daha yaklaştıkları dile getirildi.

Hollanda merkezli İsveç şirketi, paylaştığı bilgilerde Eylül 2018 ila Ağustos 2019 tarihleri arasında dünya çapında yaklaşık 300 milyon alkalin pil satışı gerçekleştirdiğini bildirdi. IKEA’nın hesabına göre alkalin pillerden şarj edilebilir pillere geçiş yapılıp yalnızca 50 kez şarj etmeleri durumunda küresel atıkların yıllık olarak 5 bin tona kadar azaltılacağı düşünülüyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Amerikalı Yetişkinler Haberleri YouTube’dan Takip Ediyor

Sonraki haber

Vertiv Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler Röportajı

İlginizi çekebilir

Adform, ID Fusion ile oyun sektörünün yükselişine katkı sağlıyor

Çerez kullanımı ve gizlilik düzenlemelerindeki değişiklikler, oyun şirketlerinin dönüşüm oranlarını artırmak için etkili reklam stratejileri oluşturmalarını zorlaştırıyor. Yenilikçi bir reklam teknolojileri ile alanında öncü olan Adform, ID Fusion teknolojisi ile oyun şirketlerinin dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.
Devamını oku