IKEA, Şarj Edilemeyen Pillere Veda Ediyor

Mobilya devi IKEA, Ekim 2021 yılına kadar ürünlerinde şarj edilemeyen pil kullanımını durduracak.

Küresel ev mobilyaları devi IKEA, enerji tüketimini azaltmak ve atık oluşumunu önlemek amacıyla ürünlerinde şarj edilemeyen pilleri kullanmayı bırakacağını açıkladı. Alkalin bataryaların neden olduğu olumsuz çevresel etki nedeniyle Ekim 2021 tarihine kadar ev mobilyası ürünlerinde nikel metal şarj edilebilir pillerin kullanımına geçiş yapılacak.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre  marka olarak sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir gezegenin oluşmasına katkı sağlamak ve insanlara ilham olmak amacıyla yola koyulduklarını ve bu hamle ile amaçlarına bir adım daha yaklaştıkları dile getirildi.

Hollanda merkezli İsveç şirketi, paylaştığı bilgilerde Eylül 2018 ila Ağustos 2019 tarihleri arasında dünya çapında yaklaşık 300 milyon alkalin pil satışı gerçekleştirdiğini bildirdi. IKEA’nın hesabına göre alkalin pillerden şarj edilebilir pillere geçiş yapılıp yalnızca 50 kez şarj etmeleri durumunda küresel atıkların yıllık olarak 5 bin tona kadar azaltılacağı düşünülüyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Amerikalı Yetişkinler Haberleri YouTube’dan Takip Ediyor

Sonraki haber

Vertiv Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler Röportajı

İlginizi çekebilir

Yeni Ürün Yöneticilerimiz: Müşteriler

İletişimin en etkin olduğu çağdayız. Sosyal medya ve online marketlere bırakılan görüşler, tüketicilerin fikirlerini önemli ölçüde değiştiriyor. Ancak müşterilerle kurulan başarılı iletişim yalnızca müşteri memnuniyetini ve sadakatini etkilemez; ürünlerimizi farklı bir perspektiften görme ve onları son kullanıcının ihtiyaçları dahilinde yenileme şansı tanır.
Devamını oku

Laurastar ile ‘Davetsiz Misafirler’e Veda!

Yüksek kaliteli ütü sistemlerinde dünya lideri Laurastar, günlük ütüyü daha verimli ve etkili hale getirmeye yardımcı olan bir ürün ailesi sunuyor. Hijyen ihtiyacının çok arttığı günümüzde Laurastar ütüler, DMS Hijyenik Kuru Mikro İnce Buhar Teknolojisi ile kumaşlarınızı davetsiz misafirlerden uzak tutuyor. En hassas kumaşların bile güzelliğini doğal ve narin dokunuşlarla koruyor.
Devamını oku