İngiltere’de Yeni İnşa Edilen Evlerde Elektrikli Araba Şarj Noktaları Zorunlu Olacak

Dünyada bir ilk olarak İngiltere’de yeni yapılan evlerde elektrikli araçlar için şarj noktaları konulması zorunlu hale getiriliyor.

İngiltere hükümeti, elektrikli araçların ülkece benimsenmesi için gerekli altyapı iyileştirmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu minvalde İngiltere’deki tüm yeni evlere elektrikli araçlar için şarj noktaları konulacak.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bina düzenlemelerinde sağlanması gereken değişikliklerin yasallaşmasıyla ev sahiplerinin şarj noktaları kurması zorunlu hale getirecek. Böylece potansiyel elektrik araç sahiplerinin evde araba şarj etmesi kolaylaşacak.

Sokak dışı park yeri olmayan yeni inşa edilmiş evlere şarj noktalarının nasıl yerleştirileceğinden söz edilmedi. Ancak geçen hafta İngiliz hükümeti kablosuz şarj noktaları ve kaldırıma konumlanan şarj istasyonları için 40 milyon pound değerinde bir yatırım gerçekleştirdi.

Kaynak: AutoExpress

Total
0
Shares
Önceki haber

Global Yazılım Devi Açıkladı: “Türkiye Dijital Dönüşüme Öncülük Edecek!”

Sonraki haber

Vertiv 5G Araştırması: 4G Dijitale Hazırladı; 5G Sıçrama Yaşatacak!

İlginizi çekebilir

Global Yazılım Devi Micro Focus’un International Yönetim Ekibine Türkiye’den Üst Düzey ATAMA

Hayata geçirdiği ilklerle Türkiye’yi global operasyonun en başarılı ülkelerinden biri olarak ön plana çıkaran Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca’nın sorumluluk alanı genişledi. Kırca, Kasım ayı itibarıyla, International (Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika) bölgesinde, yönetim ekibinin üyesi olarak Micro Focus International İş Stratejileri ve Pazara Gidiş Dönüşüm Direktörü olarak atandı. Yeni görevinde Kırca, Micro Focus’un geniş bir coğrafyada pazara gidiş model ve stratejisinin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesinden sorumlu olacak.
Devamını oku