İngiltere’den Elektrikli Araç Teknolojilerine 100 Milyon Dolar Yatırım

İngiliz yetkililer bu yatırımla çeşitli endüstrilerde karbon emisyonunu azaltmayı amaçlıyor.

İngiltere hükümeti yeni nesil elektrikli araçların geliştirilmesi amacıyla 100 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu yatırım özellikle taşımacılık, inşaat ve enerji endüstrilerinde karbon emisyonunu asgari seviyeye indirmeyi amaçlıyor.

Endüstrinin önde gelen markaları ve akademisyenler bu proje aracılığıyla güç elektroniği, elektrikli makineler ve sürücü teknolojileri alanında yeni çalışmalara imza atacaklar. Ortaya çıkacak teknolojilerle fosil yakıt bazlı sistemlerin elektrik kaynakları kullanan elektrikli sistemlere dönüştürülmesi hedefleniyor. Proje ile hedeflenen bir diğer değişim de 2040 yılına gelindiğinde İngiltere’deki raylı taşımacılıkta dizel kullanımının tamamen sonlandırılması var.

İngiltere Araştırma ve İnovasyon Genel Müdürü Mark Walport, elektrikte devrimin İngiltere’yi akıllı şebekelerden hibrit uçaklara kadar yeni nesil pek çok elektrikli aracın geliştirilmesi yönünde güçlendireceğini açıkladı.

Öte yandan elektrikli araç sektöründe Toyota, Çinli BYD Company ile elektrikli araçlar için batarya geliştirmek üzere anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Total
1
Shares
Önceki haber

Honor 9X ve 9X Pro Çin’de Tanıtımını Yaptı

Sonraki haber

Tesla’nın İkinci Çeyrekteki Kaybı Beklenenden Çok Daha Büyük Oldu

İlginizi çekebilir