İnsan Beynini Bilgisayara Bağlamak için 51 Milyon Dolarlık Yatırım

Elon Musk’ın sahip olduğu girişim firması Neuralink insan beyninin bilgisayara bağlamak için sürdürdüğü araştırmalarını geliştirmek için aradığı desteğin büyük bir kısmına erişti.

İnsan beyni ve bilgisayar arasında doğrudan iletişim kuracak bir teknoloji geliştirmeyi amaçlayan Neurolink, planlanan 51 milyon dolarlık yatırımın 39 milyon dolarlık kısmına erişti.

Yatırımcıların Elon Musk ve Neurolink çalışanları mı yoksa risk sermayesi yatırımcıları mı olduğu henüz belirsiz. Şirket 2 yıl önce yaptığı bir başka açıklamada 100 milyon dolarlık yatırım ihtiyacının 27 milyon dolarlık kısmını fonlama turunun ilk ayağında elde ettiğini belirtmişti.

2016 yılından bu yana faaliyette olan Amerika merkezli araştırma şirketi Neuralink, bünyesinde pek çok farklı üniversiteden bir araya gelmiş nörobilim uzmanı barındırıyor. Geride bıraktığımız mart ayında, Neurolink’e bağlı bir grup araştırmacı tarafından hazırlanan makale, elektrotları fare beyinlerine yerleştirmek için yeni bir teknik ortaya koymuştu. Bu gelişmenin devamında Elon Musk, sosyal medya hesabı üzerinden “Muhtemelen birkaç ay içinde önemli bir duyuru gerçekleştireceğiz.” açıklamasında bulunarak araştırmanın başarılı bir yolda olduğunu pekiştirmişti.

Kaynak: https://www.bloomberg.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Google Artık Kullanıcılarının Konumunu Takip Etmeyecek

Sonraki haber

Birleşik Arap Emirliklerinde Teknoloji Firmalarının Yol Haritası

İlginizi çekebilir

Teleperformance Türkiye ve İşkur’dan Uşak’ta 800 Kişiye Kariyer Fırsatı

Dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, İŞKUR Uşak İl Müdürlüğü ile yaptığı iş birliği sonucunda kentte 500 kişilik yeni istihdam sağladı. Uşak’ta yılsonuna kadar 300 kişiyi daha kadroya alacak olan Teleperformance, Türkiye genelinde bu yıl toplam 2.100 kişiyi yeni kariyer fırsatlarıyla buluşturmuş olacak.
Devamını oku

E-spor oyuncuları rekabet gücünü Acer dizüstü oyun bilgisayarlarından alıyor

Acer’ın dizüstü oyun bilgisayarları, e-spor oyuncularının masaüstü seviyesinde güçlü performansı ve üstün oyun deneyimini gittikleri her yere götürmesini; her an her yerde mücadeleye hazır olmasını sağlıyor. Nitro 5, Predator Helios 300 ve Predator Triton 300 modelleri hız, performans ve ekran özellikleri yanında güçlü ses donanımları, zengin bağlantı seçenekleri ve uzun pil ömürleri ile e-spor oyuncularını performanstan ödün vermeden rekabette bir adım öteye taşıyor.
Devamını oku