Instagram Beğenileri 6 Ülkede Daha Kaldırıldı

Sosyal medya devi 6 ülkede daha beğenileri gizleyen tasarımını yayına aldı.

Birkaç ay önce Instagram yaptığı açıklamada beğenilere değil gönderilere odaklanan bir tasarıma geçmek için test çalışmalarına başaladıklarını açıklamıştı. Fotoğraf ve videolarınıza gelecek olan beğenileri görebilecek ancak diğer gönderilerde beğeniler saklanmış olacak.

Şirket yeni tasarım için testlerin nasıl ilerlediğine dair bilgi paylaşmadı ancak görünüşe göre bekleneni almış olacaklar ki 6 ülkede daha yeni tasarıma geçiş yapılıyor. Daha önce sadece Kanada’da yayına alınan tasarım an itibariyle İrlanda, İtalya, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu.

Beğenilerin geri plana atılmasının temel sebebi, Instagram’ın kullanıcılarının beğeni sayılarına değil gönderilere odaklanmasını istemesi. İnsanların beğeniyi bir başarı ölçütü olarak görmesini istemeyen Instagram pek çok kullanıcının tatmin edici olmayan beğeni sayılarına sahip gönderilerini sildiğini  ve sadece yüksek beğenili gönderilerini tuttuğunu açıklıyor. Beğenilerin saklanmasıyla birlikte insanlar beğeniden ziyade oluşturmak istedikleri gönderiye daha fazla odaklanabilecekler.

Instagram’ın yeni tasarımını merak edenler içinse aşağıdaki görseli paylaşıyoruz. Herhangi bir rakam verilmeden, beğenen kişileri gösteren bir yöntem seçilmiş.

Total
10
Shares
Önceki haber

Salesforce Tableau’yu Satın Aldı, Peki Şimdi Ne Olacak?

Sonraki haber

Netflix Sadece Mobil Servis Hizmetiyle Daha Ucuz Abonelik Seçeneği Sunacak

İlginizi çekebilir

Yeni Ürün Yöneticilerimiz: Müşteriler

İletişimin en etkin olduğu çağdayız. Sosyal medya ve online marketlere bırakılan görüşler, tüketicilerin fikirlerini önemli ölçüde değiştiriyor. Ancak müşterilerle kurulan başarılı iletişim yalnızca müşteri memnuniyetini ve sadakatini etkilemez; ürünlerimizi farklı bir perspektiften görme ve onları son kullanıcının ihtiyaçları dahilinde yenileme şansı tanır.
Devamını oku