Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Instagram Beğenileri 6 Ülkede Daha Kaldırıldı

Sosyal medya devi 6 ülkede daha beğenileri gizleyen tasarımını yayına aldı.

Birkaç ay önce Instagram yaptığı açıklamada beğenilere değil gönderilere odaklanan bir tasarıma geçmek için test çalışmalarına başaladıklarını açıklamıştı. Fotoğraf ve videolarınıza gelecek olan beğenileri görebilecek ancak diğer gönderilerde beğeniler saklanmış olacak.

Şirket yeni tasarım için testlerin nasıl ilerlediğine dair bilgi paylaşmadı ancak görünüşe göre bekleneni almış olacaklar ki 6 ülkede daha yeni tasarıma geçiş yapılıyor. Daha önce sadece Kanada’da yayına alınan tasarım an itibariyle İrlanda, İtalya, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu.

Beğenilerin geri plana atılmasının temel sebebi, Instagram’ın kullanıcılarının beğeni sayılarına değil gönderilere odaklanmasını istemesi. İnsanların beğeniyi bir başarı ölçütü olarak görmesini istemeyen Instagram pek çok kullanıcının tatmin edici olmayan beğeni sayılarına sahip gönderilerini sildiğini  ve sadece yüksek beğenili gönderilerini tuttuğunu açıklıyor. Beğenilerin saklanmasıyla birlikte insanlar beğeniden ziyade oluşturmak istedikleri gönderiye daha fazla odaklanabilecekler.

Instagram’ın yeni tasarımını merak edenler içinse aşağıdaki görseli paylaşıyoruz. Herhangi bir rakam verilmeden, beğenen kişileri gösteren bir yöntem seçilmiş.

Total
2
Shares
Önceki haber

Salesforce Tableau’yu Satın Aldı, Peki Şimdi Ne Olacak?

Sonraki haber

Netflix Sadece Mobil Servis Hizmetiyle Daha Ucuz Abonelik Seçeneği Sunacak

İlginizi çekebilir

VR/AR İle Sanal İletişim ve Çalışan Verimliliğini Artırmanın Yolları

Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, VR/AR teknolojileriyle şirketlerde sanal iletişimin ve çalışan verimliliğinin önemli ölçüde artırılabildiğini söylüyor. Son dönemde Pandemi ile beraber “Uzaktan çalışma” modelinde artış olduğunu ve gerçeklik algısında ve verimlilikte kayıpların başladığını paylaşan İnan, Dünyanın neresinde olursa olsun çalışanları bir araya getiren bu teknolojilerin, güçlü bir çalışma ve iletişim ortamı sağladığını ve, işe alımdan eğitime, iş süreçlerini takipten yeni fikirleri hayata geçirmeye kadar birçok noktada VR/AR teknolojilerinin çalışan performansını nasıl artırdığını 9 madde de ortaya koyuyor.
Devamını oku