Instagram Mesajlaşma Özelliği Web Sürümüne Geliyor

Instagram’ın şimdiye kadar yalnızca mobil uygulamalarda kullanılabilen mesajlaşma özelliği, web sayfası üzerinden de kullanılabilir hale geliyor.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, uzun zamandır beklenen bir özelliği sonunda kullanıcılarına sunuyor. Facebook tarafından satın alınmasının ardından birçok yenilik getiren sosyal medya, hem mobil uygulamalar hem de web sayfası üzerinden kullanılabilse de, bazı özellikler yalnızca mobil uygulamada kullanılabiliyordu.

Instagram geliştirmeleri genellikle mobil uygulamaya yönelik olduğundan, web sayfası üzerinden çok fazla şey yapmak mümkün olmuyor. Kullanıcıların hikayelerine ve aktivite sayfasına bakabiliyor olsanız da, bunun dışında fazla işlevi bulunmuyor. Özel mesajlarına mobil uygulama üzerinden cevap veremeyen birçok kullanıcı, en azından özel mesaj özelliğinin web sürümüne gelmesini bekliyordu. Instagram sonunda bu konuya el atıyor.

Bugün itibariyle denemeye geçen yeni hizmet sayesinde, web sayfası üzerinden özel mesaj okuma ve cevaplama özelliği aktif olacak. Bu özellik ilk olarak rastgele seçilmiş bir grup kullanıcı için aktif ediliyor. 

Web sayfasındaki mesajlaşma kısmı, mobil uygulama ile aynı olacak. Bu da demek oluyor ki, uygulama üzerinden yaptığınız çoklu mesaj gönderme, mesaj beğenme, içerik gönderme gibi özelliklerin hepsi web sürümünde de bulunacak. 

Rasgele seçilen kullanıcılar arasında gerçekleştirilecek olan testlerin ardından herkese açılacak olan özellik için kesin bir tarih verilmedi. Fakat herhangi bir sıkıntı çıkmaması durumunda, çok da uzun süre bekleyeceğimizi düşünmüyoruz.

Total
2
Shares
Önceki haber

Canlı Hücrelerden Oluşan İlk Robot Üretildi

Sonraki haber

Türkiye’den Unicorn çıkar mı?

İlginizi çekebilir