Instagram Üzerinden Yapılan Satışları Artırmanın Püf Noktaları

Takipçileriniz sizin tam olarak ne sattığınızı bilir ve onlara sosyal medyadaki gücünüzü hissettirirseniz hem takipçi sayınızda hem de satışlarınızda belirgin bir artış olacağını göreceksiniz.

Instagram, son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olmasının yanında sosyal medya fenomenlerinin de boy gösterdiği bir vitrin. Bu platformu iyi kullanabilmek, kendinizi, yaptıklarınızı ve işinizi başarılı  göstermek için bazı hassas konulara özen göstermeniz gerekiyor. Takipçilerinizle sürekli iletişim halinde olmanız ve onlara sunduğunuz içeriğin kalitesini hiç düşürmemeniz ilk yapmanız gereken şeylerin başında geliyor.

Eğer bir  de Instagram üzerinden satış yapmayı planlıyorsanız aşağıda belirttiğim yöntemleri uygulayarak hızlıca satışlarınızı artırabilirsiniz.

Instagram’da Kullanacağınız Görseller Önemli

Paylaşım yapacağınız görsellerin kalitesinin yüksek olması  demek; fotoğraflarda dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaların olduğu anlamına gelir. Kadrajı düzgün, aydınlık, pixel kalitesi yüksek ve dikkat çeken görseller takipçilerinize daha cazip görünecektir. Her yapacağınız kaliteli fotoğraf paylaşımı takipçilerinizle olan etkileşimin artmasını sağlar. Bunun sonucu olarak ürününüz veya hizmetiniz çok daha fazla tanınacaktır.

İşletme Hesabına Geçtiniz mi?

Eğer henüz Instagram’da bulunan “İşletme Hesabı” özelliğini kullanmıyorsanız hiç vakit kaybetmeden geçmenizi öneririm. Bu özelliği kullanarak takipçilerinizla olan etkileşimin sonuçlarını çok daha rahat takip edebilirsiniz.  Ayrıca bu özelliği kullanarak çeşitli istatistiki raporları almak ve takipçilerinize belirli yönlendirmeler yapabilmeniz kolaylaşacaktır.

Paylaşımlarda Mutlaka Etiket (Hashtag) Kullanın

Takipçilerle çok daha yüksek etkileşimde kalabilmek ve daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla paylaşımınızla ilgili bir etiket (hashtag) kullanmanız gerekir. Sürekli olarak aynı etiketleri kullanmamanızı öneririm.  Sadece yapmanız gereken işinizle ilgili 15-20 kadar etiketi önceden belirleyerek paylaşımlarınızda bunları dönüşümlü olarak kullanmak olacaktır.

Sorunlarla Birebir İlgilenin

Instagram hesabınız üzerinden satın alma işlemi yapan müşterilerin size ilettikleri soru ve problemleri takip ederek en kısa zamanda cevaplamaya ve çözmeye çalışın. Onlarla ilgilendiğinizi ve onlar için çözüm aradığınızı bilsinler. Yapılan eleştirilere sert karşılık vermek yerine gerekirse onları arayarak veya özel mesajla sorunu kibarca çözmeye çalışın. Hatta küçük hediyeler gönderin.

Eğlence İşinizin Bir Parçası Olsun

Eğer eğlenceyi işinizin bir parçası haline getirirseniz benzer ürün veya hizmet satan rakiplerinizden farklı hale gelirsiniz. Hesabınızda zaman zaman çeşitli çekilişler yapmak, takipçilerize yönelik eğlenceli oyunlar düzenlemek onlara keyif vereceği gibi hesabınıza da güven sağlayacaktır.

Total
1
Shares
Önceki haber

Facebook ve Google Akıllı Televizyonları da Takip Ediyor

Sonraki haber

Burger King, Çocuk Menüsünden Plastik Oyuncakları Kaldırıyor

İlginizi çekebilir