Instagram ve Facebook Messenger Sohbetleri Birleşiyor!

Sosyal medya devi Facebook, Messenger ve Instagram mesajlaşmalarını tek noktada buluşturmanın ilk adımlarını atmaya başladı.

Facebook, Instagram ve Messsenger görüşmelerini bir araya getirmek için düğmeye bastı. Geçtiğimiz hafta bazı yabancı teknoloji editörlerinin tespit ettiği uyarıda, iOS  ve Android cihazlara gelen güncellemeyle Instagram kullanıcılarının Messenger’daki arkadaşlarıyla mesajlaşabilmesi için yeni bir özellik sunuldu.

Güncellemeyi kabul edenlerin özel mesajlaşma kutusu ikonu Facebook Messenger dönüşüyor ve ara yüz daha renkli bir hal alıyor. Facebook, daha önce yaptığı açıklamada popüler anlık mesajlaşma uygulamaları Messenger, Instagram ve WhatsApp’i bir araya getireceğini bildirmişti. Bu nedenle uygulamaların altyapıları yeniden inşa edilirken, Facebook bu uygulamalardan herhangi birini kullanan kişilerin diğer iki platformla da iletişime geçebilmesini mümkün hale getirmeyi planlıyor. Tüm mesajlaşma uygulamalarını tek noktada buluşturmayı isteyen Facebook, bu sayede Apple’ın iMessage hizmeti ile daha çekişmeli bir rekabete girişecek.

Facebook, Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın alırken, 2014 yılında WhatsApp’ı 19 milyar dolar karşılığında şirket bünyesine katmıştı.

Total
1
Shares
Önceki haber

Microsoft, Çift Ekranlı Telefonu Surface Duo’yu Tanıttı

Sonraki haber

Impossible Foods, 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İlginizi çekebilir

Toplıne 2021’de Büyümenin ve Kâr Etmenin Yeni Yolları Konuşuldu

Simon-Kucher & Partners’ın en geniş kapsamlı etkinliği TopLine 2021, sanal olarak gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanından üst düzey yöneticileri konuşmacı olarak ağırlayan etkinlikte, “Büyüme stratejileri aracılığıyla kârlılığı artırma” teması altında yeni dönemin ihtiyacına uygun karlı büyüme yolları masaya yatırıldı.
Devamını oku