iOS 13.5 Güncellemesi Yayında: Maskeli iken iPhone’unuzu Açmak Kolaylaştırıldı

Salgından korunma amacıyla giyilen maskelerin Face ID’yi işlevsiz hale getirmesine çare iOS 13.5 ile geldi.

Apple, iPhone’lar için iOS 13.5 güncellemesini yayına aldı. Güncelleme maske giyen telefon sahiplerinin Face ID kullanarak telefonlarına erişim sağlamasını kolaylaştırıyor.

Yapılan güncelleme ile Face ID maske taktığınızı anlayarak doğrudan telefona erişim sağlamıyor ancak kullanıcıyı bekletmeden şifre giriş ekranına geçiş yapılıyor. Bu işlev yanı sıra Apple güncelleme ile Google ortaklığında oluşturulan koronavirüs bildirim API’sini de yayına alıyor. Telefonunuzda bir geçiş oluşturarak bu API’yi kullanabilmeniz mümkün değil. API’nın iPhone sahiplerinin yaşadığı ülke devletleri tarafından kullanarak uygulama oluşturması gerekli.

Güncellemeye ayarlar kısmı, yazılım günncellemesi bölümünden erişim sağlayabilirsiniz.

Kaynak

Total
0
Shares
Önceki haber

Bitkisel Şişeler, Plastiğin Sonunu Getirebilir

Sonraki haber

Twitter, Gönderilerinize Kimlerin Yanıt Verebileceğini Sınırlayan Özelliği Test Ediyor

İlginizi çekebilir

Tüketiciler Kripto Parayı Benimsese De Olası Dolandırıcılıklar Konusunda Hala Endişeli

Kripto para birimleri 'yeni normal' haline gelirken, Kaspersky tüketicilerin bunları kullanmaya yönelik tutumlarını incelemek amacıyla bir anket düzenledi. Katılımcıların %81'i şu anda kripto paraya sahip olduklarını ve %55'i kripto paraları nasıl kullanacaklarını iyi bildiklerini söyledi. Araştırmada ayrıca, tüketicilerin neredeyse yarısının kriptonun alışverişin geleceği olduğuna inandığı ve günlük ödeme seçeneği olarak kullanılmasından mutluluk duyacağı ortaya çıktı.
Devamını oku

Yapay Zeka Marketing Sektörüne Altın Çağını Yaşatacak

Yapay zeka ile hazırlanan marketing projeleri hedefini daha iyi buluyor. Müşteri isteklerini, ürün analizini çok daha hızlı ve etkin şekilde yaparken; reklam filmlerinin metinlerinin yazılmasından video ile fotoğraf içeriklerinin hazırlanmasına kadar her alanda sahada yapay zeka yer alıyor. Digital Exchange’in uzman marketing ve teknoloji ekibi “Yapay zeka ile çalışmayan pazarlama firmaları çağı birkaç adım geriden takip ediyor” derken, Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk ise “Bu teknoloji geleceği şekillendirecek. Reklamsız gelecek ise mümkün değil. İkisini bir arada yürütebilen çağdaş ajanslar ise en doğru bilgi ve en iyi içerikle markalara altın çağını yaşatacak” dedi.
Devamını oku