iOS 14 Betası Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Apple’ın iPhone ve iPad için bir sonraki büyük güncellemesi iOS 14’le gelecek yenilikleri erkenden denemek isteyenler için önemli fırsat.

Teknoloji devi Apple bu sonbaharda iPhone ve iPad için sıradaki büyük sistem güncellemesi iOS 14’ü yayınlamanın hazırlığı içerisinde. Ancak öte yandan firma yaz ayları boyunca belirli aralıklarla yapacağı güncellemelerle iOS 14 betasını kullanıcılara sunmayı amaçlıyor. Böylelikle tam sürüm çıkmadan önce olası hatalar ve problemlerin tespiti sağlanabilecek.

Ancak hatırlatalım, iOS betaların kurulması sonrasında kimi uygulamalar işlevini yitirebiliyor. Geçmişte yaşanan kimi vakalarda ise beta sürümüne geçen iPhone veya iPad’lerin kullanılmaz hale geldiği ve iCloud’daki verilerin tamamen yitirildiği de biliniyor. Bu yüzden merak ediyor olsanız da bir test cihazınız yoksa telefon veya tabletinizi beta sürümüne geçirmenizi pek tavsiye edemiyoruz.

iOS 14’le gelecek yenilikler arasında ana ekrana Widget ekleme özelliği, yeni bir Uygulama Kütüphanesi ve App Clips özelliği öne çıkıyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite