iOS 14 ve iPadOS 14 Güncellemeleri Bugün Yayınlanıyor

Apple’ın dün gerçekleştirdiği “Time Flies” etkinliğinde mevcut işletim sistemleri için sürpriz bir güncelleme tarihi geldi.

Apple’ın iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV için bir sonraki büyük yazılım yükseltmeleri bugün yayına alınacak. Teknoloji devi Apple dün gerçekleştirdiği “Time Flies” isimli kısa etkinlikte iOS 14 ve iPadOS 14 güncellemeleri yanı sıra watchOS ve tvOS güncellemelerinin 16 Ekim tarihi itibariyle yayınlanmaya başlayacağını açıkladı. Ancak bu güncelleme konusunda haberdar edilmeyen uygulama geliştiricileri için duyuru tatsız bir sürpriz oldu.

iOS 14’ün en önemli yenilikleri arasında iPhone ana ekranlarına getirilen Widget desteği oluyor. Ayrıca Uygulama Kitaplığı ve resim içinde resim modu (iPad’lerde zaten mevcuttu) bu güncelleme ile iPhone cihazlara getirilecek. Güncelleme ile yeni bir çeviri uygulaması da sisteme eklenecek. Yapılan açıklamaya göre Widget özelliğini iPad ekranından her alanda kullanamayacaksınız.

Yapılan güncellemeler ile mesajlaşma özelliği geliştirilirken, haritalar, ara yüzü yeniden tasarlarmış müzik uygulaması ve gizlilik ayarlarına dair iyileştirmeler yer alacak.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite