iPhone 11 Resmen Tanıtıldı! Fiyatı, Özellikleri, Yetenekleri ve Çıkış Tarihi Netleşti

Yeni iPhone standart, Pro ve Pro Max seçimleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Apple, San Francisco’da gerçekleştirdiği basın lansmanıyla uzun süredir büyük heyecanla beklenen yeni iPhone modelini tüm dünyaya tanıttı.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak 3 farklı modele sahip olacak yeni akıllı telefonlar Amerika’da 20 Eylül tarihinde satışa sunulacak. Fiyatlarsa şu şekilde belirlenmiş durumda:

iPhone 11 64GB: 699 dolar

iPhone 11 Pro 64 GB: 999 dolar

iPhone 11 Pro Max 64 GB – 1099 dolar

Her model için 256GB ve 512GB versiyonları da fiyat farkıyla seçenekler arasında yer ediyor. Yeni iPhone 11 mor, beyaz, sarı, yeşil, siyah ve kırmızı renk seçeneklerine sahip ve telefonun köşeleri cam kaplamaya sahip. Alt kısımda ise Lightning bağlantı çıkış yer alıyor ve bir süredir olduğu gibi kulaklık çıkışı desteklenmiyor. Standart iPhone 1 6.1 inçlik LCD ekrnıyla dikkat çekiyor. Apple, 2018’de çıkan iPhone XR ile aynı boyutta bir ekran tercihinde bulunmuş. Genel hatlarıyla geçtiğimiz yıl çıkan modele fazlasıyla benzeyen bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Alameti farikası, kamerası!

Apple bu yıl telefonların kamerasına odaklanmış durumda. Standart iPhone 11 çift lense sahip, diğer modeller iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max arka panelinde 3 kamera lensi barındırıyor. Düşük ışık altında çekimler için Gece Modu geri dönmüş ve ortama göre otomatik olarak faaliyete geçiyor. Kamera özelliklerine bakıldığında 12MP’lik geniş açılı, 12 MP’lik telefoto ve 12 MP’lik ultra geniş açılı lenslerin telefonların arkasına yerleştirildiğini görüyoruz. Telefonlar 4K çözünürlükte, 60fps değerinde çekim yapabiliyor.

Apple, iPhone 11’in içinde A13 Bionic isimli yona setini kullanmış. Teknoloji devinin iddiasına göre bir akıllı telefondaki en hızlı CPU ve GPU değerlerine bu yonga setiyle ulaşmak mümkün. Ancak tabii ki bunu yapılan testler gösterecek.

iPhone 11 serisinin iOS 13 işletim sistemiyle geleceğini hatırlatalım.

Total
45
Shares
Önceki haber

Spor Güvenliği Teknolojileri Kulüp ve Taraftar Bağını Güçlendiriyor

Sonraki haber

Teknolojide Gündemi Ele Geçirenler

İlginizi çekebilir