iPhone 12 Kutu İçeriğinden Şarj Adaptörü Çıkmayabilir

Pazar analistlerine göre Apple telefonu daha ucuza mal edebilmek için şarj kablolu kulaklık ve şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkaracak.

Pazar analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan ve 9to5Mac tarafından haberi yapılan söylentiye göre Apple iPhone 12’nin fiyatını iPhone 11’e yakın tutmak ve 5G desteği nedeniyle artan maliyeti dengelemek amacıyla şarj adaptörü ve kablolu kulaklığı kutu içeriğinden çıkarmayı planlıyor. Lightning kablosunun kutuda bulunup bulunmayacağı ise şu an için belirsiz.

Konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunulmamış olsa da bu içerikler çıkarılırsa kutu içeriğinde 63 dolarlık bir değişim yaşanacağı ve 699 dolara satılan 64GB’lık iPhone 11 modeline eş değer seviyeye geleceği öngörülüyor.

Dedikoduların basında yer etmesiyle birlikte Apple’ın bu hamleyle tüketici dostu olmayan bir harekette bulunacağı tartışmaları başladı. Her ne kadar Apple’ın daha önce kullanmış olduğunuz ürünlerine ait aksesuarları değerlendirebilecek olsanız da bu aksesuarların günümüz standartlarına göre yavaş kalması da söz konusu.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite