İş Gücü Yönetim Uygulaması Legion 22 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yapay zeka destekli iş yeri yönetimi uygulaması Legion, Stripes önderliğindeki B serisi yatırım turunda 22 milyon dolar yatırım aldı.

Şirketin ihtiyaçlarının doğru karşılanması için iş gücünün dağılımını sağlayan ve çalışanların saatlik çalışmalarını programlamalarına yardımcı olarak işverenlerin saatlik iş güçlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış Legion’ın değeri artıyor.

Legion CEO’su Sanish Mondkar, TechCrunch’a verdiği demeçte, talep tahminlerini, iş gücü optimizasyonu ve çalışanların tercihlerini dikkate aldıklarını belirtiyor. Uygulama, çalışanların çalışmayı tercih edecekleri zamana göre bir çalışma takvimi çıkararak, genel iş gücü yönetiminde önemli bir konuya yardımcı oluyor.

Legion, çözümünü aralarında SoulCycle, Philz ve Dollar General gibi orta ve büyük ölçekli şirketlere satıyor. En büyük müşterisinin 100 binden fazla çalışanı mevcut. Özellikle Covid-19 pandemisiyle çözüme olan ilgi artmış durumda ve Nisan ayından bu yana 18 bin yeni bölgede faaliyete geçmiş durumda.

Pandemi nedeniyle hizmet sektöründe birçok işletmenin zorlayıcı bir süreçten geçtiğini belirten Legion CEO’su Mondkar, işler normale dönmeye başlasa bile toparlanma sürecinin çok hızlı gerçekleşmeyeceğini söylüyor. Tüketici taleplerinin istenilen seviyeye gelmesi zaman alabilirken, iş gücü bütçelerinin uzun süre baskı altında kalacağı tahmin ediliyor.

Makine öğreniminden faydalanan Legion, Covid-19 döneminde sunduğu yeni özelliklerle temas takibi, sağlıklı ve karantinaya alınmış çalışanların belirlenmesi ve herhangi bir çalışma değişikliğinin çalışanlara ivedi biçimde iletilmesini kolaylaştırdı.

Legion CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama müşterilerinin %30-50 oranında iş kayıplarını azaltmalarına yardımcı oluyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite