İsviçre Posta Servisi Laboratuvar Numuneleri Teslimatında Drone Kullanıyor

İsviçre Posta Servisi hastane gereçlerinin teslimatında test amaçlı olarak kullandığı drone’ları 2 yeni şehirde daha kullanıma sokacak.

Bir senedir Zürih Üniversitesi Hastanesi’nde kullanılan ve laboratuvar numunelerinin teslimatında 2,5 kilometrelik mesafeye kadar teslimat hizmeti vererek teslimat hızını iki katına çıkaran İsviçre Posta Servisi’ne ait drone’lar, daha fazla alanda faaliyet gösterecek.  

Drone teslimatının faaliyet göstereceği bölge yanı sıra taşıyacağı yüklerin de yapısı çeşitlenecek. Zamandan tasarruf sağlaması açısından, örneğin anestezi altında bekleyen bir hastanın laboratuvar sonuçları drone’lar aracılığıyla gerekli mercie ulaştırılacak.

Günde 5 ila 10 uçuş gerçekleştirmesi planlanan drone’ların havadaki etkinlikleri İsviçre hava sahasının kontrolünü sağlayan Federal Sivil Havacılık Dairesi ve yerel yetkililerle işbirliği içerisinde yürütülmekte.

İsviçre’nin Lugano bölgesinde de 1 senedir devam etmekte olan drone taşımacılığı testleri toplam 2.100 uçuşu sorunsuz tamamlayarak daha geniş alanda hizmet vermesi için güven kazandı. Hastane ihtiyaçlarının teslimatında test bölgesi olan bir başka İsviçre bölgesi, Bern’de IntelSpital Üniversitesi Hastanesi ve Tiefenau Hastanesi arasında ilk deneme teslimatı başarıyla gerçekleşti.

Kaynak: https://www.swissinfo.ch

Total
1
Shares
Önceki haber

Yeni Nesil Girişim Kültürünü Benimseyen Şirketler Globalde Öne Geçiyor

Sonraki haber

Avustralyalı Teknoloji Unicorn’u Canva, Siber Saldırıdan Büyük Darbe Aldı

İlginizi çekebilir

Salgınla değişen yaşam tarzı turistlerin tatil tercihlerini kökten değiştirdi: Uzaktan çalışarak tatil yapmak isteyen her 100 kişiden 73’ü daha uzun tatil planlıyor

Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Simon Kucher & Partners tarafından 2020 yılının Mayıs ve Aralık aylarında yapılan ve salgın sonrası otel, turizm ve eğlence sektöründeki değişen tüketici davranışlarını inceleyen çalışma, 2021 yılı içinde 7 binden fazla katılımcı ile yeniden gerçekleştirildi. Türkiye’ye en fazla ziyaretçi gönderen Rusya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelere odaklanan çalışma, yabancı turistlerin salgınla beraber değişen yaşam tarzları sonucu tatilden yeni beklentilerine yön veren trendlere ışık tuttu.
Devamını oku