İyi Yatırımı Bulmak, Müzik Keşfetmek Kadar Kolaylaşıyor

Tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada sunan, kullanıcının kendi başına yatırım kararı verebilmesini sağlayan yeni nesil yatırım platformu Finfree, Premium Özellikleri duyurdu. Finfree Premium sayesinde artık yatırım bulma ve yatırımı değerlendirme süresi birkaç dakikaya düşüyor. Finfree, 4 ayda 50 binin üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak Türkiye’nin en çok indirilen Finans uygulamaları sıralamasına girdi. Yeni neslin önündeki bilgi, finansal veri ve dijital bariyerleri ortadan kaldırmak vizyonuyla yola çıkan platform, Premium özellikleriyle yeni yatırımları keşfetme, yorumlama ve takip edebilme fırsatı sunuyor.

Türkiye’de sayısı 20 milyonu aşan milenyalları (Y kuşağı) borsayla tanıştırmak ve yatırımlarını yalın bir şekilde yönetmelerini sağlamak amacıyla yola çıkan Türkiye’nin ilk ve tek tam kapsamlı mobil yatırım platformu Finfree, 4 ay gibi kısa bir sürede 50 binin üzerinden kullanıcıya ulaştı. 2022 yılına 300 bin kullanıcıyla başlamayı hedefleyen Finfree’nin nihai amacı ise Türkiye’den globale giden ilk Türk fintech’lerden olmak. Finfree, Türkiye’nin köklü yatırım kuruluşlarından Gedik Yatırım ile Türkiye’nin en büyük elektronik para ve ödeme hizmeti firmalarından Papara’nın yatırımıyla yoluna devam ediyor.

Finansal özgürlük sunuyoruz


Finfree Kurucu Ortağı Senih Mete Dal, uygulama ile öncelikli hedeflerinin yeni nesli finansal özgürlüklerine ulaşma yolunda desteklemek olduğunu söyledi. Birikim yapmanın yanında yatırım yapmayı öğrenmesi gereken genç bir kesimin olduğunu belirten Dal, “Türkiye’de 20 milyon milenyal (18-34 yaş arası) var ama bu gençler arasında yatırımcı sayısı 500 binin biraz üzerinde. Oransal baktığımızda gelişmiş ülkelere göre inanılmaz az sayıda yatırımcı var. Platform olarak yeni neslin önündeki bilgi, finansal veri ve dijital bariyeri ortadan kaldırıyoruz. Finfree’nin vizyonu, 1 milyon milenyal yatırımcının ülkemize kazandırılması ve yatırımcıların finansal özgürlük yolculukları boyunca yanlarında bulunacak bir araç oluşturmaktır” dedi.

Gençler, borsa ile tanışıyor


Mobil alanda tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada çözen Finfree, yatırım yapma hedefi olan fakat nasıl yatırım yapacağını bilmeyen bir yatırımcının hisse yatırımı için ihtiyaç duyacağı; yatırım eğitimi, hisse keşfetme, finansal veriler, hisse ve portföy takibi gibi değer önerilerini ücretsiz sunuyor. Yatırım ekosisteminde eksik kalan noktaları analiz ederek uygulamaya koyan Finfree, bireysel yatırımcı ile profesyoneller arasındaki uçurumu ortadan kaldırmayı hedefliyor.
Finfree’nin kuruluşundan itibaren Türkiye’nin en büyük finansal okuryazarlık projelerinden birine dönüştüğünü vurgulayan Dal, “Kullanıcılarımızın 20 bini eğitimlerini tamamladı. Finfree uygulaması üzerinden bir kullanıcı ücretsiz ve risksiz bir şekilde borsayla tanışıyor, sanal portföyü ile yatırımı deniyor ve ödüllü borsa yarımlarına katılabiliyor. Halka açık güçlü şirketleri keşfetmek, finansal oranlarını incelemek Finfree ile tamamen ücretsiz. Yatırımcılar, Finfree üzerinden Borsa İstanbul’daki ve Amerikan Piyasasındaki en karlı, en hızlı büyüyen şirketleri keşfedebiliyor, bir sonraki yatırımını hızlıca bulabiliyor. Sermaye piyasalarına daha çok yeni nesil yatırımcı kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İyi şirketleri sadece birkaç dakikada keşfedin


Yatırıma dair tüm ihtiyaçlarını tek bir uygulamada sağlayan Finfree, Premium özelliklerini her geçen gün daha da geliştiriyor. Finfree Premium yatırım seçimlerini güçlendiriyor, yeni yatırım listeleriyle şirketleri müzik keşfeder gibi keşfetmeyi sağlıyor. En agresif şirketlerden en defansiflere, en karlılardan en çok yükselenlere kadar anlık güncellenen yatırım listelerini kullanıcılarının önüne seriyor. Finfree ile en iyi şirketleri keşfetmek ve değerlendirmek için harcanan yüzlerce saat birkaç dakikaya düşüyor. Finfree listeleri, otomatik temel analiz, yatırım oranlarına, anlık bildirimleri canlı veriye erişim, KAP haberleri ve çok daha fazlası tek uygulamayla kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Bu hizmetler sayesinde temel analizi herkesin kullanabileceği bir araç olarak konumlandırıyor, herkesin profesyonel yatırım araçlarına kolayca erişebilmesini sağlıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

İnşaat sektörünün odaklanması gereken 3 önemli fırsat

Sonraki haber

Tarfin, Güncellenen Mobil Uygulamasıyla Hasatta Çiftçinin Yanında

İlginizi çekebilir