Japon Taksiler Müşterilerine Doğru Reklamı Göstermek İçin Yüz Tanıma Sistemini Kullanıyor

Arka koltuklarda bulunan kameralar yaşınız ve cinsiyetinizi belirleyerek bunu müşteriye hitap edecek reklamlar gösteriyor.

Olur da yolunuz Japonya’ya düşerse, bindiğiniz takside yüzünüzü tarayan; yaşınız, cinsiyetiniz ve diğer karakteristik özelliklerinizi öğrenen ve bu veriyi kullanarak size özgü reklamlar izleten bir sistemle karşılaşabilirsiniz.

Google’ın güvenlik mühendisi Rosa Golijan, bir Twitter gönderisinde müşteriden elde ettiği verilere göre reklam gösteren yüz tanıma sistemini gündeme taşıdı. Gelecekte kişiye özel reklamların nasıl şekil alacağına güzel bir örnek olan teşkil eden uygulama, elde edilen veriyle bir müşteri profili oluşturuyor ve bir reklam ajansı olan Geniee Inc.’e gönderiyor ve buradan profile uygun reklam seçimi yapılıyor.

Reklamın yayınlandığı sayfada yer alan bir QR kodu, dijital reklam platformu geliştiricisi DeNA’ Co Ltd.’ye bağlanıyor. Bu sayfada teknolojinin oluşturabileceği güvenlik ve huzursuzluk sorularına yanıt veren yetkililer, yüz tarama teknolojisinin sadece profil oluşturmak için kullanıldığını ve bu verinin reklamın gösterilmesinin ardından silindiğini belirtiyor.

Kaynak: https://futurism.com

Total
7
Shares
Önceki haber
Siber Güvenlik

80 Milyon Ev Sahibinin Bilgileri Açığa Çıktı

Sonraki haber

Çocuklar İçin Güvenli Telefon Uygulamalarında 4 Kilit Nokta

İlginizi çekebilir

Redington Türkiye’den bir ilk: KOBİ’ler İçin Tak-Çalıştır Fidye Yazılım Çözümü SafeHouse

Redington Türkiye, fidye yazılım saldırılarına karşı fiyat, performans ve güvenlik kriterlerini bir arada sağlayan yeni fidye yazılım ürünü SafeHouse’u Türkiye’deki KOBİ’lerin hizmetine sundu. Alanında ilk olan bu tak-çalıştır çözüm, Veritas, Trend Micro ve Supermicro ürünlerinin bir araya getirilmesiyle geliştirildi. Dijital sermayenin güvende tutulmasını ve verilerin kesintisiz korunmasını sağlayan SafeHouse ile işletmeler ister sanal ister fiziksel ya da çoklu bulut ortamında olsun, her türlü verilerini koruyabilecekler.  
Devamını oku

Zyxel, Yenilenen Güvenlik Duvarı Serisi ile İşletmelere Güç Katıyor

Zyxel Networks, yeni ve gelişmiş güvenlik çözümleriyle kısıtlı BT kaynakları ve bütçelerle çalışan işletmelere yeni seçenekler sunuyor. Zyxel’in yayınladığı yeni firmware ZLD 4.60, ağ yöneticileri için gözle görülür performans artışı ve daha güçlü savunma sağlıyor. USG FLEX güvenlik çözümü ailesine eklenen iki yeni ürün, KOBİ’ler için giriş ve ileri seviye güvenlik duvarı seçeneklerini genişletiyor.
Devamını oku