Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Japonya’da Uçan Araba Testleri Başarılı Oldu

Japonya hükümeti 2030’a kadar insanların uçan araba kullanmasını hedefliyor.
NEC Corp.’s machine with propellers hovers at the company’s facility in Abiko near Tokyo, Monday, Aug. 5, 2019. The Japanese electronics maker showed a “flying car,” a large drone-like machine with four propellers that hovered steadily for about a minute. (AP Photo/Koji Sasahara)

Japonya’da test edilen dört pervaneli bir uçan araba 1 dakika boyunca havada asılı kalarak başarı elde etti.  Elektronik firması NEC’a ait olan uçan arabanın testi kafes içerisinde, güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleşti.

2030 yılına kadar uçan araçların bir standart halini almasını isteyen Japonya hükümeti 2011 yaşanan tsunami ve peşinden gelen Fukushima felaketinin gerçekleştiği bölgede büyük bir test alanı oluşturulması için düğmeye bastı. Japonya, Dubai ile birlikte uçan araç sektöründe lider olmak için yoğun çalışma sarf eden ülkeler arasında yer alıyor.

Ancak uçan araçların standart halini alabilmesi için batarya ömrü, güvenlik ve yasal uçuş izinleri gibi konularda bir standartlaşmanın gerçekleşmesi gerekiyor.

NEC tarafından geliştirilen yeni uçan aracın bakımı pahalı, uçuşu sesli ve eğitim almış pilotlar tarafından yönetilen helikopterlere oranla daha avantajlı olduğu söyleniyor. Bir başka Japon girişim firması Cartivator de uçan araç geliştirme alanında çalışmalarda bulunmuş ancak 2017 yılında yapılan testlerde uçan aracı çakılmıştı. Ancak firma o günden bu yana uçan araç teknolojilerinde önemli bir gelişme sağladıklarının altını çiziyor.

Araç çağırma servisi Uber de Uber Air ile Amerika’da uçuş denemeleri yapmayı planlıyor. Firma uçan araçla servis hizmetlerini 2023 yılında başlatmayı hedefliyor.

Total
2
Shares
Önceki haber

Agile İş Kültürünün Kurumlar için Avantajları

Sonraki haber

Yapay Zeka, Kritik Hastalıklar Karşısında Doktoru 48 Saat Öncesinden Uyarıyor

İlginizi çekebilir

Kripto Para Piyasasını Z Kuşağı Yönetiyor

2020 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde Thodex, kullanıcı profillerine dair veriler paylaştı. Türkiye’nin global lisanslı ilk kripto para borsası Thodex’in kullanıcılarının yüzde 51,4’ü 18-24 yaş aralığındaki Z kuşağına dahil gençlerden oluşuyor. Kripto para alıp satan ikinci büyük grupsa Y kuşağı.
Devamını oku

Call Tracking’de Telefon Karlılık İçin Çalıyor

Tanıtım ve satış için büyük bütçeler ayıran şirketler, çağrı merkezi numaralarını paylaştığı kampanyalarına müşterilerin hangi kanallardan geldiğini tespit edemiyor. Bir sonraki kampanya için ise bütçe yönetimi doğru yapılamıyor. Digital Exchange’in uzmanı olduğu Call Tracking sistemi ise şirketlerin çağrı merkezleri numaralarına müşterilerin hangi çevrim içi ve çevrim dışı kanaldan geldiğini tam olarak tespit ederken, reklam bütçesinin doğru kullanılmasını sağlıyor. Aynı zamanda Call Tracking sistemiyle beraber çağrı merkezlerinin performansı artıyor, şirketlerin yaptığı satış miktarı yükseliyor, doğru reklam doğru müşteri potansiyeline ulaştığı için bütçe yeril yerinde kullanılarak şirketin kaynakları heba olmuyor.
Devamını oku