Jony Ive Apple’dan Resmi Olarak Ayrıldı

Apple’ın ünlü tasarım şefi Jony Ive, firmanın web sayfasından isminin de kaldırılması ile resmi olarak Apple’dan ayrıldı.

Jony Ive Apple’dan Ayrıldı

1992 yılında Apple’a katılan ve 1996 yılında tasarım ekibinin lideri olarak göreve geçen Jony Ive, Apple’dan ayrıldı. Ive’ın resmi olarak ayrılması ile birlikte Apple’ın yöneticiler sayfasındaki ismi de kaldırıldı.

Aslında Jon Ive’ın şirketten ayrılacağı Haziran ayında yapılan basın açıklaması ile duyurulmuştu. Yapılan açıklamada ayrılığın “bu yılın ilerleyen zamanlarında” gerçekleşeceği söylenmişti. Bazı kaynaklar Ive’ın Apple ürünlerinin tasarım işinden uzun zaman önce ayrıldığını ve ilgisini şirketin yeni uzay üssü üzerine yoğunlaştığını söylüyor.

Apple, Ive’ın eski dostu Marc Newson ile ortak kurduğu yeni tasarım firması LoveFrom’un müşterisi olacak. Apple CEO’su Tim Cook basın açıklamasında “Apple Jony’nin yeteneklerinden doğrudan faydalanmaya devam edecek. Hem özel projelerde kendisiyle beraber hem de onun kurduğu tasarım ekibiyle birlikte çalışacağız.”

Apple’ın yazılım ve cihaz tasarımının sorumluluğu artık COO Jeff Williams’a ait. Geçmişte Jony Ive ile Marc Newson’un başarılı işleri de göz önüne alınınca, herkes LoveFrom’un neler yapacağını merakla bekliyor. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Su Altı İnternet Kabloları Depremleri Tespit Edebiliyor

Sonraki haber

Elektroniklerinizi Atmayın, Dönüştürün

İlginizi çekebilir