Kale Çelik Kapı Serisi ile Yangında Üstün Performans Sergiliyor

Türkiye’de 70 yıldır inovasyon ve Ar-Ge’nin gücüne inanıp, bu alana yatırım yaparak üretimlerini gerçekleştiren Kale Kilit, çelik kapıları sayesinde yangının verdiği can ve mal zararlarının önüne geçilmesinde büyük rol oynuyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen bir yangında Kale Çelik kapı alevler, duman ve isi içeri almayarak bir aileyi mutlak faciadan kurtardı.

Türkiye’nin ve dünyanın kapı uzmanı Kale Kilit ‘Prestij’, ‘Modern’, ‘Klasik’, ‘Proje’, ‘6. Seviye Çelik’ ve ‘Dinamik Kapı’ serileriyle hem kentsel dönüşüm ile inşaat sektörünün hem de tadilatlarla kapısını yenilemek isteyenlerin bir numaralı tercihi konumunda bulunuyor. Bu ilginin arkasında ise Kale Kilit’in 70 yıllık üretim gücünün yanında aldığı haklı müşteri memnuniyeti de yatıyor. Kale Kilit,  yangına dayanımlı özelliğe sahip çelik kapı serileri ile standartların üzerinde performans sergilemeyi sürdürüyor. Müstakil evler, villalar, apartmanlar, rezidanslar, iş yerleri, plazalar için onlarca farklı tarz, doku ve yapı malzemesine sahip çelik kapı seçeneği ile bu alanda pazarın lider oyuncusu Kale Kilit, güvene de sonuna kadar kapılarını aralıyor.

Kale Çelik Kapı bir aileyi kurtardı

Yangına dayanımı için TS EN 1634-1 ve EN 14351 gibi standartlar ile üretilen Kale Çelik Kapıları mekanlara kattığı şıklık ve estetik dokunuş kadar yangına karşı gösterdiği dayanıklılıkla laboratuvar testlerinin yanında tüketiciden de tam not alıyor. Bunun en son örneği geçtiğimiz günlerde yaşandı. 25 Ocak 2024 tarihinde İstanbul’un Kadıköy ilçesi Göztepe Mahallesi’nde 10 katlı bir apartmanda sabah saatlerinde bir yangın meydana geldi. Apartmanın büyük bölümünü etkisi altına alan yangın nedeniyle 4 kişi dumandan zehirlenerek hastanede tedavi altına alınırken, Kale Çelik Kapının kullanıldığı bir daire ise yangından etkilenmedi. Kale Çelik Kapısı karşı dairede çıkan ve koridoru da etkisi altına alan yangındaki alevlerin eve girmesini engelleyerek bir ailenin hayatını kurtardı. Alevleri dış yüzeyi ile tutan Kale Çelik Kapı, aynı zamanda yangında en çok yaralanma ve ölüme sebebiyet veren duman ve isin de daireye dolmasını engelledi. Bu sayede dairede yaşayan aile, Kale Kilit’e gönderdiği teşekkür mektubunda standart Kale Çelik Kapının sağlamlığı ile hayatlarını kurtardığı, yangına maruz kalan dış bölümdeki Kale Kilit mekanizmasının da hala çalıştığı vurgulandı.

Özel seri yangına karşı koruyor

Kale Çelik Kapıları da yangına karşı dayanıklı olması için yangın dayanımı yüksek malzemelerden üretiliyor. Özellikle yangın için üretilen özel malzemeden imal edilmiş kapıları da bulunuyor. Yangına dayanımlı kapılarının imalatında ise yanmaya karşı dayanıklı mastik, silikon, taş yünü ile seramik yünü gibi malzemeler ile kapının dayanıklılığı artırılıyor.


Total
0
Shares
Önceki haber

Redington Türkiye ve SAS’tan Stratejik İş Birliği

Sonraki haber

Telefónica, İspanya’daki Lokasyonlarında Enerji Tüketimini ve Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Vertiv ile İşbirliği Anlaşmasını Yeniledi

İlginizi çekebilir

Cep Telefonunuzdaki Deprem Uygulamaları Güncel Mi?

Deprem riskinin yüksek olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Birkaç gün önce İstanbul’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki sarsıntı bu gerçeği bir kez daha bize hatırlattı. Bu gelişme depremle ilgili mobil uygulamaları yeniden gündeme getirdi. Özellikle bu sarsıntı öncesinde Android deprem uyarı sisteminin önceden bildirim göndermesi herkesi heyecanlandırdı.
Devamını oku