Kripto İşlem Platformu Liquid’in Değerlemesi 1 Milyar Dolara Ulaştı

Liquid.com aldığı yatırımlarla 1 milyar dolar değerine ulaştı ve kripto para birimi alanında yeni unicorn oldu.

Kripto borsalar ağına erişim sağlanması için Japon kripto para alışveriş şirketi Quoine tarafından geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Liquid.com, aralarında Bitmain ve Boston merkezli yatırım şirketi IDG Capital’in bulunduğu yatırımcılar tarafından destek alarak değerlemesini 1 milyar dolara yükseltti.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gelen yatırım, menkul kıymet tokenleri (Security Token) gibi blockchain teknolojisinde trend olmaya başlayan yeni alanlarda hizmet vermekte kullanılacak.

Liquid CEO’su Mike Kayamori yaptığı açıklamada bundan sonraki sürecin tamamen stratejik olduğunu ve ana akın yatırımcıları da bu gemiye bindirmek istediklerini söyledi.

Bu Liquid’in kamu piyasalarından aldığı ilk yatırım değil. Aralarında JAFCO, SBI, B Dash Ventures, Mistletoe ve ULS Group’un bulunduğu yatırımcılar, Liquid.com’a 20 milyon dolarlık destek sağlamıştı. Şu anda 340 çalışanı bulunan Liquid’in Japonya, Singapur, Vietnam ve Filipinler’de ofisleri bulunuyor.

Kaynak:https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Nintendo En İyi Oyunlarını Sanal Gerçekliğe Uyarlıyor

Sonraki haber

Dünyanın İlk Blockchain Buzdolabı Tanıtıldı

İlginizi çekebilir

Dijital Reklam Sektörü Artan Teknolojiyi 2022’de Son Hızla Kullanacak

2021 yılında 50 ülkede influencer marketing, pazar yeri yönetimi, dijital strateji ve performans alanları başta olmak üzere dijital fabrika mantığıyla şirketlerin her türlü ihtiyacına çözüm üreten Digital Exchange, 2022’de dünyanın kullanacağı dijital reklam trendlerini açıkladı. Digital Exchange’in konusunda uzman reklam ekibi, girmeye hazırlandığımız 2022’de yapay zekaya dayalı dijital reklamların sektörde ağırlık kazanacağın; kişiye göre özelleştirilmiş reklamların yanında video reklamcılığının yükselen değer olacağını anlattı.
Devamını oku