Küresel, Boya ve Koruyucu Kaplama Üreticisi Jotun “Evergreen” ve IFS Bulut’a Geçti

Jotun ve IFS olarak yapılan anlaşma ile, 100 ülkede uzun vadeli büyüme ve inovasyon planları güçlendiriliyor.

Uluslararası kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, küresel operasyona sahip dekoratif boyalar ve denizcilik, koruyucu ve toz boya üreticisi Norveçli Jotun ile uzun süreli ortaklıklarını yükselterek IFS Bulut ve “Evergreen”e geçtiklerini duyurdu. Jotun bu güncelleme ile operasyonel verimlilik alanında riskleri en aza indirirken talep edilen standart büyümeyi de korumayı hedefliyor.

Uluslararası bir şirket olan Jotun dünya genelinde 39 üretim tesisine sahipken 100’den fazla ülkede varlık gösteriyor. Jotun’un ürettiği ürünler dünyanın eşsiz güzelliklerini koruyor. Ayrıca dünya çapındaki deniz araçlarının dörtte biri Jotun’un kaplamaları ile korunuyor.

Şirket dört ana iş koluna ayrılıyor. Bunlar Jotun Dekoratif Boyalar (tüketiciler ve profesyoneller için iç ve dış cephe boyaları), Jotun Denizcilik Kaplamaları (gemi sahipleri ve yönetici şirketler için üretilen kaplamalar), Jotun Koruyucu Boyalar (açık deniz, enerji, altyapı ve hidrokarbon işleme gibi endüstrilerde kullanılır) ve Jotun Toz Kaplamalar (cihaz, mobilya, yapı bileşenleri ve boru hatları ile ilgili endüstrilere toz boyaların lider tedarikçisi)’dır.

Jotun, kalite, marka yönetimi ve standartlaştırılmış iş süreçlerine odaklanarak küresel olarak güçlü bir konuma gelmiş, bu alanda IFS ERP yazılımı da büyük rol oynamıştır.

Şirket, 2004 yılında IFS ile çalışmaya başladı ve ilk olarak İskandinavya operasyonlarında finans, üretim, lojistik yönetimi, tedarik ve bakım için IFS uygulamalarının bileşenlerini kullanmaya başladı. Bu başarılı sürecin ardından Jotun, 2008 yılında İskandinavya dışındaki her şirketteki yerel eski sistemleri IFS’in birleşik, tek örnekli ve tamamen şeffaf ERP çözümüyle değiştirmeye başladı. Çözüm, şirketin ana süreçlerini yöneten 46 ülkede 120’den fazla bölgede kullanılmaya başlandı. Jotun ayrıca IFS’in ERP çözümüne uçtan uca entegre olan IFS CRM’ini de kullanmakta.

Jotun operasyonlarını IFS Bulut’a geçirerek şirketini geleceğe hazır hale getiriyor. Yeni anlaşma ile, Jotun’un Norveç’teki genel merkezi de dahil olmak üzere 46 ülkede 9000’den fazla kullanıcı bu yeni güncellemeyi kullanacak. Jotun’un buluta geçişinin ana nedeni, daha az özelleştirme, daha hızlı güncellemeler ve piyasaya sürüldüğünde yeni yeterlilikleri kullanma yeteneği ile daha standart bir çözüm elde etmek. Şirket, ticari faaliyetlerinde iyileştirmeleri hızlandıracak Ar-Ge ile stratejik, uzun vadeli bir ortaklığa yatırım yapıyor.

IFS CEO’su Darren Roos şunları söyledi: “Jotun ile bu kadar güçlü bir ortaklık içinde olmaktan ve IFS ile “evergreen” yolculuklarında onların yanında olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Jotun kendi alanında gerçek bir yenilikçi şirkettir. Biz de onlarla aynı önemli hizmet değerini ve harika müşteri deneyimi yaratma tutkusunu paylaşıyoruz. Jotun, kalite ve güvenilirlik söz konusunda hiç taviz vermedi. IFS’in bu taahhüdü güçlendirebilmesi ve Jotun’un büyüme planlarını destekleyebilmesi ise gerçekten muazzam.”

“Jotun uzun vadeli düşünen bir şirkettir. Yaptığımız her şey uzun vadeli vizyonumuzla uyumludur.” diyen Jotun CEO’su Morten Fon şunları ifade ediyor: “İleri görüşlü teknolojiye yatırım yapmaya devam ederek, büyük ve küresel iş gücümüzü kârlılığı artırabilecek modern ve sezgisel araçlarla güçlendirebiliyoruz. Kendimizi, büyüme hedeflerimizi yakalamak için yenilikçi yollar bulan, stratejik riskler almaya hazır, gerçek bir challenger (meydan okuyan) marka olarak görüyoruz. Uzun yıllardır dünyanın en hızlı büyüyen boya şirketleri arasında yer alıyoruz. Yeni alanlara taşınmayı ve yeni çözümler geliştirmeyi seviyoruz.”

Jotun’un Küresel ERP Yöneticisi Trond Aune, IFS’nin şirketlerine kattığı değer konusunda ise oldukça net. “Jotun’un stratejisi, inovasyon ve sürdürülebilir büyüme alanlarına odaklanmıştır. Son 10 yılda grup etkileyici bir büyüme kaydetti ve operasyonlarımızı iyileştirmek, ticari operasyonları ve ana verileri standart hale getirmek için IFS’i kullandık. Şimdiye kadar yaptığımızdan daha fazlasını standartlaştırmamız gerekiyor. Bu nedenle, faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlardaki yerel gereksinimlere uyarken yenilik yapmaya devam etmemize yardımcı olması için AR-GE’ye yatırım yapan bir yazılım şirketiyle ortak olacağımızdan emindik.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Simon-Kucher & Partners kendi teknoloji şirketini kurdu

Sonraki haber

TCL, CES 2022 İnovasyon Ödülleri’nde 2 ödül birden aldı

İlginizi çekebilir

Securitas Technology, daha güvenli eğitim için okulların yanında

Bir eğitim kurumunun ve o kurumda eğitim gören öğrencilerin, personelin, ziyaretçilerin güvenliğini tehdit eden riskleri azaltmak için kapsamlı bir yaklaşım gerekiyor. Securitas Technology Türkiye sunduğu entegre güvenlik çözümleriyle her düzeydeki eğitim kurumu için daha güvenli bir ortam yaratıyor ve okulların sadece nitelikli bir eğitime odaklanmalarına yardımcı oluyor.
Devamını oku

Acer, Ultra İnce ve Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlar Kategorisinde %25 Pazar Payına Ulaştı

Koronavirüs pandemisi tüm sektörlerde üretim ve tedarik zinciri aksamalarına yol açarken, iş akış süreçlerini başarılı bir şekilde yöneten Acer, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde masaüstü ve dizüstü PC ile iş istasyonu pazarında geçen yılın aynı dönemine göre %15 büyüme kaydederek küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi oldu. Oyuncu dizüstü bilgisayarları ve ultra ince dizüstü bilgisayarlar için 2018’de belirlediği pazar payı hedeflerine ulaşan şirket, önümüzdeki dönemde de %25’lik hedef pazar payına ulaşacağını belirtti.
Devamını oku