LEGO %100 Yenilenebilir Enerji ile Üretim Sürecine Geçiş Yaptı

86 yıllık geçmişe sahip olan şirket, planlanan tarihin 3 sene öncesinde tüm üretim tesislerini yenilenebilir enerji ile güçlendirme hedefine ulaştı.

Kuşaklar boyunca önemli bir ilham kaynağı olarak kalmayı başaran LEGO, 2022 yılında geçmeyi hedeflediği tamamen yenilenebilir enerjiye dönük üretim sürecine 2019 itibariyle ulaştı. Şirketin geçiş sürecini beklenen tarihten önce tamamlamasında, İrlanda Denizi’ndeki Burbo Bank Extension’a ait olan 258 MW güç üretim kapasitesine sahip rüzgar çiftliklerinin büyük katkısı oldu.

LEGO Grubu CEO’su Bali Padda, “ Gezegen üzerinde olumlu bir etki bırakmak için çalışıyoruz ve Burbo Bank Extension’ın yeni rüzgar çiftlikleri konusunda heyecan duyuyoruz.” dedi.

Yenilenebilir enerji konusunda farkındalığı arttırmak için kolları sıvayan LEGO Grubu, Burbo Bank Extension rüzgar çiftliğinde bulunan 200 metre yüksekliğiyle dünyanın en büyük türbinine atıfta bulunan bir çalışmaya da imza attı. 146.000 LEGO parçasından oluşan 7,5 metre yüksekliğindeki LEGO rüzgar türbini Guinness Dünya Rekorları’na girdi. Mühendislerin, rüzgar türbini teknolojisini daha yakından gözlemlemelerini isteyen şirket, LEGO Rüzgar Türbini Oyun Seti’ni de piyasaya sundu.

LEGO, çevreye gösterdiği saygı ile dünyanın her yerindeki çocuklara çevresel ve sosyal konularda ilham vermek için çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.

İrlanda Denizi dünyadaki en büyük deniz rüzgarı tesisine ev sahipliği ediyor. Toplam 659 MW güç üretim kapasitesi olan bu rüzgar çiftlikleri ile 590 haneye yetecek enerji sağlanabiliyor.

Kaynak: https://www.smart-energy.com

Total
16
Shares
Önceki haber

Avustralyalı Teknoloji Unicorn’u Canva, Siber Saldırıdan Büyük Darbe Aldı

Sonraki haber

Yapay Zeka, Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyiminde Çığır Açıyor

İlginizi çekebilir