LinkedIn 1 Milyar Üyeye Ulaştı, İş Arayanlar İçin Yapay Zekâ Özellikleri Ekliyor

Microsoft’un sahibi olduğu iş odaklı sosyal ağ LinkedIn, çarşamba günü yaptığı açıklamada şu anda 1 milyardan fazla üyesi olduğunu ve ücretli aboneler için daha fazla yapay zekâ özelliği eklediğini açıkladı.

Şirket, yeni üyelerin yaklaşık %80’inin Amerika Birleşik Devletleri dışından kaydolduğunu söyledi.

LinkedIn’in ücretsiz üyelik yanı sıra, kullanıcılarına ücretli abonelik de sunuyor. Aylık 39,99$ ücret ödeyen abonelere, profillerindeki bilgilere dayanarak başvuracakları iş için, iyi bir aday olup olmadıklarını söyleyebilen yeni yapay zekâ özelliklerini kullanıma sunuyor.

Yapay zekâ ayrıca kullanıcıyı bir iş için daha rekabetçi hale getirmek amacıyla profil değişiklikleri de önerebiliyor.

LinkedIn’in baş ürün sorumlusu Tomer Cohen bir röportajda, yapay zekanın kullanıcıların “eskiden sadece bir iş görüp kendilerini güvensiz hissetmelerinden, tek bir oturumda muazzam bir ilerleme kaydederek etkileşime geçmelerine” yardımcı olmak için tasarlandığını açıkladı.

Total
0
Shares
Önceki haber

“Yılın SAP Dönüşüm Ödülleri”nde e-Ticaret Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü Kategorisinde sahibinden.com Ödüle Layık Görüldü 

Sonraki haber

X/Twitter, Kullanıcı İsimlerini 50.000 Dolara Satmaya Hazırlanıyor

İlginizi çekebilir

Forcepoint Sektörün En Kapsamlı Küresel Bulut Güvenliği Ağını Sunuyor

Bulut bilişimin çok daha önemli bir noktaya geldiği dünyada kurumların modern siber güvenlik ihtiyaçlarını ele alan Forcepoint, sektörün en kapsamlı bulut sertifikaları ve patenti beklemede olan vekil sunucusuz 160 açık varlık noktası (PoP) ile küresel bulut altyapısını benzersiz bir şekilde müşterilerine sunuyor. Şirketin belli sayıdaki ülkede yer alan sunucularından birisi de Türkiye pazarına olan yatırımlarından ve Türkiye’deki mevcut müşterilerin ihtiyaçlarından dolayı Türkiye’de yer alıyor.
Devamını oku

Salgınla değişen yaşam tarzı turistlerin tatil tercihlerini kökten değiştirdi: Uzaktan çalışarak tatil yapmak isteyen her 100 kişiden 73’ü daha uzun tatil planlıyor

Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Simon Kucher & Partners tarafından 2020 yılının Mayıs ve Aralık aylarında yapılan ve salgın sonrası otel, turizm ve eğlence sektöründeki değişen tüketici davranışlarını inceleyen çalışma, 2021 yılı içinde 7 binden fazla katılımcı ile yeniden gerçekleştirildi. Türkiye’ye en fazla ziyaretçi gönderen Rusya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelere odaklanan çalışma, yabancı turistlerin salgınla beraber değişen yaşam tarzları sonucu tatilden yeni beklentilerine yön veren trendlere ışık tuttu.
Devamını oku