LinkedIn Çalışanlarına Süresiz Olarak Uzaktan Çalışma İmkanı Veriyor

İş dünyası odaklı sosyal medya platformu LinkedIn’de görev alan çalışanların büyük bir çoğunluğu süresiz ve tam zamanlı olacak şekilde uzaktan çalışacak.

Pandemi ile hayatımıza giren uzaktan çalışma konsepti pek çok teknoloji şirketinin de ayrılmaz bir parçası oldu. Yapılan araştırmalar çalışanların büyük çoğunluğunun uzaktan çalışmaktan mutlu olduğunu gösterirken, LinkedIn de süresiz olarak uzaktan çalışma konseptini benimseyen şirketler arasına dahil oldu. LinkedIn, Reuters’a verdiği demeçte San Francisco ve New York gibi şehirlerden daha ucuz bölgelere taşınan çalışanlarının maaşlarını da buna göre düzenleyeceklerini bildirdi. 

Yazılım devi Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn, şu anda 16.000 çalışana sahip ve geçtiğimiz Ekim ayı itibariyle çalışanlarının %50’si pandemi nedeniyle evden çalışıyordu. Alınan kara sonrasında şirket daha fazla çalışanının evden çalışmaya yöneleceğini öngörüyor.

Amerika’da uzaktan çalışma konseptine dair tartışmalar ve kural uygulamaları tartışıladursun, teknoloji devi Apple artan koronavirüs vakaları nedeniyle ofislere dönüşü Ekim ayına kadar erteledi ve en azından haftada 3 gün ofisten çalışmaları gerektiğini söyledi. 

Sosyal medya platformları Twitter ve Facebook ise daha önce yayınladıkları bildirilerde isteyen çalışanların istedikleri noktadan çalışmaya devam edebileceklerini bildirdi. Facebook, tıpkı LinkedIn gibi Silikon Vadisi bölgesinden ayrılacak çalışanların maaşlarında düzenlemeye gidebileceklerini açıkladı. Ofise dönmek isteyen çalışanların ise aşı olmaları şart koşuluyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Amazon’un Drone’la Teslimat Bölümü Çalkantıda!

Sonraki haber

Acer P5530i projeksiyon ile evinizi sinema salonuna çevirin

İlginizi çekebilir