Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Lyft, 2030 Yılına Kadar Tüm Filosunu Elektrikli Araçlardan Oluşturmayı Amaçlıyor

Araç çağırma servisi küresel ısınma konusunda taşın altına elini koyan firmalar arasına giriyor.
Sticker for Lyft on the back of a Lyft ride sharing vehicle in the Silicon Valley town of Santa Clara, California, August 17, 2017. (Photo via Smith Collection/Gado/Getty Images).

Araç çağırma servisi Lyft, platformunda görev alan tüm araçların 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olmaları için kolları sıvadı. Resmi blog sayfasından yayınlanan bildiriye göre temel hedef yaşanan iklim krizinde firmanın üstüne düşen görevi yerine getirmesi amaçlanıyor.

Lyft yaptığı açıklamada elektrikli araçlara geçmenin sadece gezegene fayda sağlamayacağı; insanlar, sürücüler ve hizmet verdikleri topluluklar için de iyi olacağına inanıyor. İklim sorunlarının en büyük parçalarından birini çözmeye yardımcı olmak yanı sıra, duman ve astımdan en çok etkilenen topluluklara temiz hava sunmak ve doğrudan ekonomik faydalar oluşturma amaçlanıyor.

Halihazırda 2 milyon sürücüsü olan Lyft’in tamamen elektrikli araç filosu hedefini gerçekleştirebilmesi için önünde 10 yıllık bir süreç var. Şimdiden çalışmalara başladıklarını dile getiren şirket yaşanan gelişmelere ilişkin güncellemeler yapacaklarını belirtti.

Total
1
Shares
Önceki haber

Samsung Blu-ray Oynatıcılarda Beklenmedik Hataya Çözüm Aranıyor

Sonraki haber

Apple, Mac Cihazları İçin Kendi İşlemcisini Üreteceğini Duyurdu

İlginizi çekebilir