Marka, Ürün, Pazarlama ve Satışta Başarı SEM’in Yeni Stratejisiyle Yakalanıyor

Dijital pazarlama alanında Türkiye’nin lider kuruluşu SEM, bugüne değin müşterileriyle birlikte elde ettiği başarıları daha ileri taşımak için teknoloji evrimine imza attı. SEM; yazılım ve bilişim ile veri ekiplerinden oluşan 25 kişilik özel bir Ar-Ge bölümü kurarak müşterilerine global ölçekte başarı sağlayacak projeler üretmek ve bunları hayata geçirmek için sahaya indi. SEM’in değişen yüzüyle beraber bundan sonra müşterileri için yalnızca ‘reklam kampanyaları yürüten bir iş ortağı’ olmayacak. SEM artık ‘marka, ürün, pazarlama ve satış stratejilerinin kurgusundan veriye ve teknolojiye dayalı kararları alma süreçlerine kadar’ yanlarında olacak ve danışman görevini de üstlenecek. Şirket yapay zekayı, yılların dijital pazarlama tecrübesiyle birleştirerek müşterilerinin sağladığı başarı çıtasını da yükseltecek.

Türkiye ve dünya giderek dijitalleşiyor. Ülkemizde her dört kişiden üçü sosyal medya kullanıcısı. İnternette geçirilen zaman da 7 saatten fazla. Haberleri okumak ve izlemek için kullanılan ilk platformlar da dijital mecradakiler. Bu gelişmeler ışığında aynı zamanda Covid-19’un da etkisiyle beraber dijital pazarlama ve reklam alanında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. 2020 yılında dijital mecralara verilen reklam artışı yüzde 38 artış gösterdi. Öte yandan sosyal medya platformları arasında Clubhouse gibi yeni mecralar da girdi. Teknolojide birbiri ardına yaşanan baş döndüren gelişmeler uzmanların bile zaman zaman konuyu takip etmelerini zorlaştırırken, iş dijital pazarlamaya geldiğinde ise şirketlerin hem diğer şirketler hem de son tüketicilere yaptığı satış konusunda yeni fikirler bulması ve rekabetin yoğun yaşandığı bu sektörde varlığını sürdürmesi gerekiyor. İşte bu noktada da başarılı işler yapmış da olsa dijital pazarlama gibi önemli bir alanda yaşanan her gelişme de hedefi ulusal ve global pazarda başarı olan tüm şirketleri yakından ilgilendiriyor. Türkiye’nin dijital pazarlama alanındaki en yetkin ve başarılı şirketlerinden SEM, bugüne kadar sürdürdüğü müşterilerini hedeflerine ulaştırma misyonunu bir adım öteye taşımak için yeni teknolojik yüzünü açıklıyor. Bir teknolojik evrim yaşayan SEM, her an yeni bir gelişmenin meydana geldiği dijital pazarlama alanında bundan sonra müşterilerine reklam stratejilerini yürüten iş ortağı olmanın yanında yeni hizmetler de sunacak.

Danışmanlık verilecek

Bu amaçla yazılım, bilişim ile veri ekiplerinden oluşan 25 kişilik bir Ar-Ge bölümü yatırımı yapan SEM, bu ekibi çeşitli alt dallara ayırarak müşterilerine;


-Marka
-Ürün
-Pazarlama
-Satış Stratejileri konularında teknolojiye dayalı danışmanlık verecek.

Son teknolojik gelişmeler için


Dijital pazarlama alanındaki uzun yıllardır elde ettiği birikimini müşterilerinin yerel ve global pazarlardaki başarıları için ileri teknoloji ile birleştiren SEM, yapay zekayı devreye alarak işlerin otomasyon şekilde ilerlemesini sağlayacak. Bu sayede de SEM’in alanında uzman insan kaynağı, müşterilerinin iş kararlarını alma süreçlerinde onların danışmanı olarak görev yapacak. SEM’in uzman ekibi, müşterilerine dijital pazarlama alanındaki son teknolojik yenilikleri sunarak onların karar alma süreçlerini kolaylaştıracak. Aynı zamanda da marka, ürün, pazarlama ve satış stratejileri konusunda müşterilerinin talepleri doğrultusunda birçok faaliyeti birlikte yürütecek.

Google Coloud, BigQuery ve Looker ürünleri


Şirketin yaşadığı değişimi ve yenilikleri anlatan SEM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaz, bir teknolojik evrimi hayata geçirdiklerini belirtti. Başarılı bir şirket olmalarına karşın daima yeniliklerin peşinde koşmaları gereken bir sektörde yer aldıklarının altını çizen Yılmaz, SEM’in yeni yüzünün uzun zamandır hayalini kurdukları bir değişim olduğunu belirtti. Sektörde uzun yıllara dayanan tecrübeleri bulunduğunu hatırlatan Yılmaz, “Çeyrek asırlık yazılım, bilişim, ürün geliştirme ve bulut teknolojileri tecrübesiyle aramıza katılan Erdin Kurbanoğlu önderliğinde önce bir teknoloji ekibi oluşturduk ve yerinde Ar-Ge için düğmeye bastık. 8 senedir şirkette kullandığımız teknolojileri, Google Cloud üzerinde çalıştırıyoruz. Tecrübemiz sayesinde son iki yılda Google Cloud Technology Partner olduk ve kendi içimizde kullandığımız bazı araçları global ölçekte pazara sunmak istedik. Bunu yaparken de mevcut tecrübemizi yapay zekâ algoritmalarına dökerek Google Cloud, BiqQuery ve Looker gibi araçlar üzerinde çalışan ürünler ortaya çıkarmayı hedefledik.” dedi.

Geleceği şekillendirecek

Dijital karar alma süreçlerinin her geçen gün biraz daha karmaşıklaştığını ve müşterileri için bunu daha kolay hale getirmeyi hedeflediklerini anlatan Yılmaz, iş yapma süreçlerinin otomasyona devredildiğini, SEM ekiplerinin ise müşterilerine danışmanlık hizmeti vereceğini hatırlatarak “Bütün bu yapılanların müşterilerimiz açısından anlamı, artık sadece pazarlama bütçelerini yöneten bir ekipten ziyade, geleceğe dönük iş kararlarını almada onların yanında olan ve teknolojiden beslenerek onlara destek veren bir ekiple çalışacak olmalarıdır.” ifadelerini kullandı. Yılmaz, SEM’in bu yeni yüzü ve ekibinin temel işlevlerinden birinin de karmaşık dijital pazarlama dünyasında müşterilerin yanlış kararlar almasının engellenmesi olacağını sözlerine ekledi.

Dijital Pazarlama Teknolojileri Geliştirme

Sürekli gelişen ve kendini yenileyen iletişim teknolojileri, dijital pazarlama teknolojilerinin evrimini ve uygulamasını zorunlu kılıyor. Sektördeki tüm aktörler müşterilerine verdiği hizmetlerin katma değerli, eksiksiz, uygun maliyetli ve sürdürülebilir olmasını sağlamak durumunda. SEM, bu sebeplerle dijital pazarlama faaliyetlerinde otomasyonu maksimum seviyeye çıkarmak, doğru karar vermeyi kolaylaştırmak, hizmetlerinde kalite standardını yükseltmek ve danışmanlık hizmetlerinde verimliliği arttırmak için sektörel liderliğini makine öğrenmesi ve bilişim teknolojileri ile harmanlayarak, global pazara yön verecek araştırma ve geliştirme çalışmalarını başlattı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Annelere Teşekkür Etmenin En Güzel Yolu BaByliss’ten ‘Hayatımızın En Değerlisi’ne Değerli Bir Hediye

Sonraki haber

Zoom, ilk “Sosyal Etki” Raporunun Sonuçlarını Duyurdu

İlginizi çekebilir