MenaPay ve Handy Cafe Anlaşmasıyla 20.000 İnternet Kafe Ek Gelir Sağlayacak

Orta Doğu insanının alışkanlıklarına özgü ödeme çözümleri sunan MenaPay, bölgenin en büyük internet kafe yazılım şirketi Handy Cafe ile MenaCash dijital para satışları üzerinde el sıkıştı.

Orta Doğu bölgesine özgü dijital ödeme çözümleri sunan MenaPay, bölgede 20.000’den fazla noktada faaliyet gösteren Handy Cafe ile gerçekleştirdiği anlaşma ile MenaPay’in dijital parası MenaCash’i, bölgedeki internet kafelerde satışa sunuyor. Oluşturulacak bayii ağı ile 20.000 üzerinde internet kafe MenaCash sağlayıcısı haline gelecek ve internet kafeler için ek gelir kapısı sağlanacak.

MenaPay CPO’su Orhan Bayram anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Handy Cafe ile yaptığımız anlaşma sonucu MenaPay’in dijital para birimi MenaCash’e erişim çok daha kolaylaşıyor. Dünya’nın en büyük nakitsiz toplumunu inşa etme sürecinde amacımız bölge insanlarının kolayca MenaCash’e erişebilmeleri ve nakiti dijitale aktarabilmeleri. Handy Cafe’nin de geniş internet kafe ağı ile birlikte bu amacımızda büyük bir ilerleme kaydedeceğiz. Döviz büroları, kuyumcular, marketlerin yanında artık internet kafeler de MenaPay’in bayi uygulamasını kolayca kullanabilecekler ve MenaCash satarak mevcut işlerine ek bir gelir kaynağı oluşturabilecekler.” dedi.

180’den fazla ülkede 85.000 üzerinde internet kafede kullanılan ve tamamen ücretsiz olan Handy Cafe, 2003 yılından bu yana internet kafeler için en iyi çözümü sunuyor. Gün geçtikçe kullanım bölgesini genişleten Handy Cafe, Orta Doğu bölgesi yanında Malezya, Cezayir ve Endonezya gibi ülkelerde de yaygın şekilde kullanılıyor. Anlaşmayla, bölge insanının MenaCash aracılığıyla nakiti dijitale aktarmaları kolaylaşacak.

Anlaşmanın faydalarından birisi de satıcıların, Bayi Satış Paneli aracılığıyla MenaPay platformu üzerinden ayrıntılı raporlara erişebilecek olması. Böylece satış yapan noktalar yapılan işlemlerin sayısını, hacmini, müşteri kimliğini, gelirlerini takip edebilecek ve saniyeler içerisinde ayrıntılı raporlara ulaşabilecekler.

Total
1
Shares
Önceki haber

Microsoft, Azure Kullanıcıları için 10.000 Patente Erişim İmkanı Sundu

Sonraki haber

3-2-1 Üç, İki, Bir: Bulut!

İlginizi çekebilir

Çocuklar ve Teknoloji

Artık hayatımızın her alanında elimizde teknolojik cihazların olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Eskiden iş yerinde bitirip çıktığımız işlerimizi artık taşınabilir bilgisayarlarımız sayesinde evde de yapmaya devam ediyoruz. Cep telefonu ise tamamen vücudumuzun bizden ayrılmayan, olmazsa olmaz bir parçası. Peki, bu kadar fazla teknoloji çocuklarımızı nasıl etkiliyor?
Devamını oku