Meta, Diğer Kullanıcıları Takip Etmeye Devam Etmek Amacıyla Avrupa’da Reklamsız Abonelik Satacak

Meta, Avrupa’nın gizlilik yönetmeliklerine uyum sağlamak amacıyla Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomi Bölgesi ve İsviçre’de Facebook ve Instagram’ın reklamsız kullanılabilmesi için üyelik satışına başlayacak.

Kişisel verilerinin reklam gösteriminde kullanılması istemeyen kullanıcılar, önümüzdeki aydan itibaren web sürümü için aylık 9.99€, iOS ve Android’de 12.99€ ödemesi gerekecek. 1 Mart 2024’e kadar Hesap Merkezi’ndeki bütün hesaplar için tek ücret ödenecek. Bu tarihten itibaren Hesap Merkezi’ndeki her ekstra hesap için web sürümünde 6€ ve iOS ve Android’de ise 8€ ek ödeme yapılması gerekecek.

          Gizliliklerini koruma altına almak isteyen kullanıcılar, Meta’nın takip ve profillemesinden kaçınmak için web sürümü için yıllık 120€, iOS ve Android’de ise yaklaşık 155€ ödemek zorunda kalacak.

          Bu karar Avrupa Birliği’nde yıllardır devam eden davalar sonrasında geldi. Kullanıcıların verilerinin kişiselleştirilmiş reklam gösterilmesinde kullanılmasını istemeyen Avrupa Birliği kararları ardından Meta böyle bir yola başvurdu. İsteyen kullanıcılar, kişisel verilerinin reklam gösterilmesinde kullanılmasına karşılık bu hizmetleri ücretsiz kullanmaya devam edebilecekler.

Total
0
Shares
Önceki haber

vivo, Y Serisi ile Öğrencilere Avantajlı Telefon Fırsatı Sunuyor

Sonraki haber

Dünya çapında birçok kuruluş, “çoklu-kötü amaçlı yazılım” kampanyasıyla geri kapı, tuş kaydedici ve madenci saldırılarına maruz kaldı

İlginizi çekebilir

Call Tracking’de Telefon Karlılık İçin Çalıyor

Tanıtım ve satış için büyük bütçeler ayıran şirketler, çağrı merkezi numaralarını paylaştığı kampanyalarına müşterilerin hangi kanallardan geldiğini tespit edemiyor. Bir sonraki kampanya için ise bütçe yönetimi doğru yapılamıyor. Digital Exchange’in uzmanı olduğu Call Tracking sistemi ise şirketlerin çağrı merkezleri numaralarına müşterilerin hangi çevrim içi ve çevrim dışı kanaldan geldiğini tam olarak tespit ederken, reklam bütçesinin doğru kullanılmasını sağlıyor. Aynı zamanda Call Tracking sistemiyle beraber çağrı merkezlerinin performansı artıyor, şirketlerin yaptığı satış miktarı yükseliyor, doğru reklam doğru müşteri potansiyeline ulaştığı için bütçe yerli yerinde kullanılarak şirketin kaynakları heba olmuyor.
Devamını oku