Mezuniyet Töreni Ayaklarına Geldi!

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, pandemi nedeniyle mezuniyet töreni gerçekleştiremeyen öğrencilerin diploması ve keplerini kargoyla evlerine götürdü.

Pandemi nedeniyle kapalı alanlarda, kalabalık gruplar halinde bulunmanın riskli hale gelmesi nedeniyle pek çok alışkanlığımıza veda etmek zorunda kaldık. Bu yıl üniversiteler mezuniyet törenine alternatifler üretirken, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerinin diploması ve kepini evlerine kadar kargoyla ulaştırarak sıra dışı bir etkinliğe imza attı.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert ve ekibi, her üniversite mezununun hayali olan kep fırlatma anını, öğrencilerin evlerine kadar taşıdı. Yıllar süren eğitim sürecinin ardından mezun olmanın ne denli kıymetli ve özel olduğunu bilen eğitmen Nuran Cömert, bir öğretmen olarak yalnızca eğitimde değil sonrasında da öğrencilerinin duygularına ortak olma bilinciyle, öğrencilerinin hayalini ayaklarına taşıdı.

Öğrenciler 4 yıl boyunca eğitim aldıkları öğretmenlerini kapı önünde kep ve diplomalarıyla görünce şaşkınlıklarını ve heyecanlarını gizleyemedi. Yeni nesil bir kargo teslimat uygulamasıyla dileyen herkesi kuryeci olarak görev başına çağıran çözüm aracılığıyla gerçekleşen etkinlik, pandemi döneminde karşılaştığımız sıra dışı etkinliklerden birisi olarak hafızalara kazındı.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite