Micro Focus, 2021 Gartner Magic Quadrant Raporu’na Göre Uygulama Güvenliği Testinde Lider Oldu!

Micro Focus’un iş kolu CyberRes, “Uygulama Güvenliği” ürünleri ile uluslararası bilgi teknolojileri danışmanlık şirketi Gartner tarafından yayınlanan “Magic Quadrant 2021” raporuna göre uygulama güvenliği testinde lider seçildi. Micro Focus böylece aynı raporda üst üste sekizinci kez lider kategorisinde yer almayı başardı.

Raporu hazırlayan Gartner, Micro Focus’un CyberRes Fortify portföyündeki Statik Kod Analizi (SAST), WebInspect (DAST), Yazılım Güvenlik Merkezi, Fortify on Demand (SaaS) ve Sonatype (SCA) dahil olmak üzere birçok AST ürün ve hizmetini inceledi.


Micro Focus, elde ettiği bu başarının dijital dönüşümler sırasında kuruluşların siber direncini desteklemek için güvenlik iş kolu CyberRes’e yaptığı büyük yatırımın güçlü bir geri dönüşü olduğuna inanıyor. Geçtiğimiz yıl kurumların dijital olarak iş yapmanın yeni yollarını hızla benimseyip uyguladığını ve böylelikle güvenli yazılım geliştirmenin bir zorunluluk haline geldiğini belirten CyberRes Fortify Ürün Yönetimi Başkanı Dylan Thomas, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Müşterilerimizin aksiyona öncelik vermelerini ve uygulamalarının kurumsal anlamdaki risklerini yönetmelerini sağlayan kapsamlı DevSecOps çözümleri sunma misyonumuzu ileriye taşırken, Fortify’ın uygulama güvenliği alanındaki liderliğinin sürekli tanınmasını takdir ediyoruz.”

Fortify, müşterilere uygulama güvenlik ihtiyaçlarına dayalı seçim esnekliği sağlayan hem yerinde hem hizmet olarak sunulan teklifler için tam çözümler sunuyor. Bu eksiksiz portföy, geliştiricilerin sorunları hızla çözebilmesi ve önemli paydaşların uygulamalarının güvenlik duruşunu görebilmesi için CI/CD işlem hattı boyunca testi otomatik hale getiriyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Nefilim fidye yazılımı milyar dolar geliri olan işletmeleri hedef alıyor

Sonraki haber

Tarfin,Tarımda Yatırım İhtiyacını Teknolojiyle Çözüyor

İlginizi çekebilir

Dolandırıcılar Bilgilerinizi Çalmak İçin QR Kodlarına Zararlı Bağlantılar Gizliyor

QR kodları her yerde karşınıza çıkıyor. Bir restoranda menüyü görmek veya otopark ücretini ödemek için QR kodları taratabiliyorsunuz. Ayrıca bir konsere veya spor etkinliğine girmek ya da bir uçağa binmek için telefonunuzda kullanmış olabilirsiniz. Bunları kullanmanın sayısız başka yolu var, bu da popülerliklerini açıklıyor. Ne yazık ki, dolandırıcılar kişisel bilgileri çalmak için QR kodlarına zararlı bağlantılar gizliyor.
Devamını oku