Micro Focus, OPTIC ile Dijital Dönüşümü Hızlandıracak

Şirketlerin sorun yaşamadan dönüşmesi konusunda en önemli iş ortağı olan Micro Focus, yeni BT platformu OPTIC ile dijital dönüşümü basitleştirirken, operasyonel verimliliği artıracak.

Dünyanın en büyük patent portföylerinden birine sahip olan Micro Focus, ileri teknolojisi ve yenilikçi ürün çıkarma hızıyla sektörünün öne çıkan şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, son 24 ayda 1.000’den fazla yeni ürün versiyonu yayınladı. Micro Focus son olarak kurumların dijital dönüşümlerini sağlarken BT operasyonlarını da güçlendirmeye yönelik, veri analitiği ve bulut teknolojilerini ortak bir platformda sunan OPTIC’in (Dönüşüm, Veriye Dayalı Zeka ve Bulut Operasyon Platformu) lansmanını gerçekleştirdi.
Dijital dönüşüm her geçen gün hızlanırken OPTIC, tek bir platform üzerinde, modüler bir yaklaşımla, veriye dayalı iş zekasından maksimum faydalanmayı sağlıyor. Bulut teknolojilerini optimize etme yeteneğiyle şirketlerin dijitalleşme sürecindeki değişen beklentilerini karşılarken, BT’nin dönüşüm yolculuğunu basitleştirmeyi hedefliyor. 

Sorunsuz dönüşüm sağlıyor
Micro Focus OPTIC, özündeki veri analitiği platformu ile, BT ortamındaki çeşitli çözümlerle üretilen tüm verileri saklayıp anlamlandırıyor ve geniş bir analiz sağlıyor. Şirketler platformun yerleşik zekasından ve bulut çevikliğinden yararlanarak operasyonlarını sorun yaşamadan dönüştürebiliyorlar. Kullanıma hazır içerik şablonları barındıran süreç otomasyonuna sahip olan OPTIC, hibrid BT ortamlarının verimli yönetimini mümkün kılan keşif ve topoloji haritalaması da sağlıyor. Akıllı sanal aracılar ile desteklenen ve kullanıcılara self servis için tek bir ara yüz sunan platform, yanıt sürelerini ve personel verimliliğini artırırken kullanıcının sorun yaşamasını en aza indirgiyor. Bulutta, konteynırda, hizmet olarak veya şirket içinde, konumlandırılabilen platform, beklenmedik maliyetler olmadan isteğe bağlı işlevsellik için modüler yapı taşları ve esnek lisanslama imkanları sunuyor. OPTIC ayrıca BT ekiplerinin bulut hizmetlerini keşfetmesine, izlemesine, yönetmesine izin veriyor, müşteri deneyimini ve iş getirisini en üst düzeye çıkarıyor. Böylelikle dijital dönüşümün daha yalın, basit ve düşük maliyetle hayata geçmesini sağlarken, iş verimliliğini artırıyor.


Maliyetleri düşürüyor
Micro Focus ITOM Ürün ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Travis Greene, ideal bir BT platformunun yapay zeka ya da makine öğrenmesi için ekstra maliyet yaratarak ya da bulut ve geleneksel ortamlarda yönetme yeteneğini sınırlandırarak karmaşıklığı artırmaması gerektiğini belirtiyor. Greene, “Micro Focus OPTIC ile şirketler, platformun yerleşik zekasından yararlanarak, bulut çevikliğini korurken en iyi operasyonel uygulamaları geliştirerek sorun yaşamadan dönüşebilirler” diyor.
Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Deniz Kırca da dijital dönüşümün şirketlerin var olması için artık bir zorunluluk olduğu bir dönemde OPTIC’in dönüşmek isteyen tüm şirketler için en önemli araçlardan biri olacağını söylüyor. “Müşterilerimizin BT altyapılarını dijital dönüşümle sadeleştirmek, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine destek olmak, oluşan yeni fırsatları yakalamalarını sağlamak bizim en önemli misyonumuz. OPTIC platformu da bu misyonumuzu gerçekleştirmede bizim en güçlü çözümlerimizden biri” diye konuşan Kırca, sözlerini şöyle sürdürüyor: “OPTIC ile ek maliyete gerek kalmadan BT araçlarını daha akıllı hale getirmek mümkün. Bulut kullanımını optimize eden platformla hizmet sunumunu da optimize edebiliyorsunuz. Kısacası sorun yaşamadan dijital dönüşümü daha düşük bir maliyetle ve verimli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer R270, Çerçevesiz Ekranı ile Eşsiz Renk Doğruluğunu Uygun Fiyatla Sunuyor

Sonraki haber

Perakendeci Akıllı Raf Etiketleriyle Ekstra Maliyetten Kurtuluyor, Hız ve Verimlilik Kazanıyor

İlginizi çekebilir