Microsoft Büyümede Beklentileri Aştı

Yazılım devi, 2019’daki büyüme beklentilerinin üstünde bir performans sergilerken, bulut bilişim platformu Azure sınırlarını genişletmeye devam ediyor.

Microsoft, 2019’un ilk çeyreğinde elde ettiği gelire dair verileri paylaştı. Wall Street’in öngörüsüyle şirketin bu ilk dönemdeki gelirinin 29,84 milyar dolar olması beklenirken, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla %14 artan geliriyle firma 30,6 milyar dolar elde etti.

Başta Azure olmak üzere bulut tabanlı hizmetlere yoğunlaşan firmanın bu teknolojideki genel ticari gelir oranı 38,4 milyar dolara ulaşmış durumda. İlk çeyrekte %73’lük bir büyüme gösteren Azure bulut sistemi, Microsoft’un bulut altyapısı çalışmalarında halen büyüme gerçekleştirebileceğine işaret ediyor.

Yazılım devinin, Azure’un da dahil olduğu “akıllı bulut” hizmet ürünleri segmenti geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla %22 büyüme göstererek, 9,7 milyon dolar elde etmiş.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Geleceğin İki Büyük Projesi, İnternet Bağlantısı İçin Güçlerini Birleştiriyor

Sonraki haber

Facebook’un 5 Milyar Dolar Cezaya Çarptırılması Bekleniyor

İlginizi çekebilir

Setrow’un Global Yolculuğu Dubai Ofisi ile Hız Kazandı

Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow, global büyümesini hız kesmeden sürdürüyor. Amsterdam ve Varşova ofislerinin ardından çok uluslu şirketlerin ve zincir oteller ile restoranların yer aldığı Dubai’de yeni ofisini açtı. Burada Türk sermayeli şirketlerin yoğun yatırımları olduğunu hatırlatan Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Pazardan kendimize önemli bir yer edinebileceğimize inanıyoruz. Bunun da bizzat yerinde bir operasyon yöneterek olabileceği inancındayız. Lokal bir Ar-Ge uygulayarak Dubai’deki şirketlerin dijital yolculuklarında yanında olacağız” dedi.
Devamını oku