Microsoft Büyümede Beklentileri Aştı

Yazılım devi, 2019’daki büyüme beklentilerinin üstünde bir performans sergilerken, bulut bilişim platformu Azure sınırlarını genişletmeye devam ediyor.

Microsoft, 2019’un ilk çeyreğinde elde ettiği gelire dair verileri paylaştı. Wall Street’in öngörüsüyle şirketin bu ilk dönemdeki gelirinin 29,84 milyar dolar olması beklenirken, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla %14 artan geliriyle firma 30,6 milyar dolar elde etti.

Başta Azure olmak üzere bulut tabanlı hizmetlere yoğunlaşan firmanın bu teknolojideki genel ticari gelir oranı 38,4 milyar dolara ulaşmış durumda. İlk çeyrekte %73’lük bir büyüme gösteren Azure bulut sistemi, Microsoft’un bulut altyapısı çalışmalarında halen büyüme gerçekleştirebileceğine işaret ediyor.

Yazılım devinin, Azure’un da dahil olduğu “akıllı bulut” hizmet ürünleri segmenti geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla %22 büyüme göstererek, 9,7 milyon dolar elde etmiş.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Geleceğin İki Büyük Projesi, İnternet Bağlantısı İçin Güçlerini Birleştiriyor

Sonraki haber

Facebook’un 5 Milyar Dolar Cezaya Çarptırılması Bekleniyor

İlginizi çekebilir

Adform Programatik Reklamcılıkta Karbon Emisyonlarını Azaltmak için Scope3 ile Entegre Edilen İlk Global DSP oldu

Global Entegre Reklam Platformu Adform, karbon ayak izini tedarik zinciri dünyasında raporlayabilen, analiz edebilen ve optimize edilmesini sağlayan önde gelen bir teknoloji şirketi olan Scope3 ile stratejik iş birliğini duyurdu. Bu iş birliği, reklamverenlerin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olma konusunda bir dönüm noktası olma niteliği taşıyor.
Devamını oku