Microsoft Devrimsel Hologram Tercümanını Tanıttı

Microsoft’un giyilebilir teknolojisi HoloLens ile istediğiniz yabancı dili konuşabilen bir hologramınızı oluşturmak mümkün hale geliyor.

Microsoft kişinin farklı dilde konuşabilen dijital bir kopyasını oluşturabilen teknolojisini meraklılarıyla paylaştı. Las Vegas’ta düzenlenen Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan hologram teknolojisi Azure yöneticisi Julia White eşliğinde tanıtıldı.

Sahneye çıkan dijital kopya, Microsoft Azure’un yapay zeka teknolojileri ve konuşmayı metine çeviren yazılımından faydalanarak sunumu Japonca gerçekleştirdi. Teknoloji daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için White’ın sesini kaydederek, uygun ses tonuyla Japonca konulan bir kopya oluşturuyor.

Bire bir hologram oluşturmak için iyi bir ışıklandırma ve yüksek çözünürlükte kameralara ihtiyaç duyuluyor. Yani şu an için akıllı telefonlarla sağlanabilecek bir görüntü değil. Şu an için demo aşamasında olan HoloLens’in bu özelliği, Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin gelecekte neler yapabileceğine önemli bir örnek teşkil ediyor.

Kaynak: The Verge

Total
8
Shares
Önceki haber

Google, Çin’e Özel Arama Motoru Geliştirme Projesini Durdurdu

Sonraki haber

Elektrikli Otomobillerin Geleceği

İlginizi çekebilir