Microsoft E-postalarınız Tehlikede Olabilir

Microsoft e-posta adreslerinizin şifrelerini değiştirin! Zira üçüncü kişiler bilgilerinize erişmiş olabilir.

Yazılım devi Microsoft, gerçekleşen siber saldırılar konusunda web üzerinden e-posta hesabına giren kullanıcılarını uyaran bir bildiri gönderdi.

Gönderilen bildiriye göre 1 Ocak – 28 Mart tarihleri arasında Microsoft dışındaki kişiler sisteme sızarak e-posta adresi, klasör adları ve e-posta kutunuzda yer alan gönderilerin konu başlıkları gibi e-posta bilgilerine erişim sağlamış olabilirler. Ancak dökümanlarda bulunan eklere erişilememiş ve e-postaların içeriği okunamamış.

Microsoft, sorunun sebep olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dilerken, kullanıcılarına e-posta adreslerinin şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti ve hesaplarını daha iyi korumak için saldırıya uğrayan mağdurlara yardımcı olmak adına veri koruma görevlilerinin iletişim bilgilerini sundu.

Bu saldırıdan kaç Microsoft webmail hesabının etkilendiğine dair bir bilgi ise verilmedi.

Kaynak:https://www.gadgetsnow.com

Total
3
Shares
Önceki haber

Yapay Zeka Üzerinden İnşa Edilen Yarınlar

Sonraki haber

Amazon Hissedarları Yüz Tanıma Teknolojisinin Devletlere Satılmasını İstemiyor

İlginizi çekebilir

Mobil Çalışanlar Ve Bulut Uygulamaları Risk Altında

Uzak ofisler, mobil çalışanlar ve bulut uygulamaları şirketlerin verimlilik, çeviklik ve yenilikçilik konusunda hızlı ilerlemelerini sağlarken, siber güvenlik tehditlerinin yüzeyini artırıyor. Forcepoint, Bulut Erişimi Güvenlik Aracısı ve Web Security araçlarıyla yeni nesil çalışma biçimlerinin de güvende kalmasını sağlıyor.
Devamını oku