Microsoft, RPA Şirketi Softomotive’i Satın Alıyor

Yazılım devin tarafından resmen duyurulan satın alma ile Microsoft, RSA çözümlerini kendi hizmetlerine getirmeyi amaçlıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı bir açılış konuşmasında robotik süreç otomasyonu (RPA) çözümleri üreten Softomotive firmasını satın aldıklarını açıkladı. Microsoft’un Power Automate platformunun bir parçası olacağı açıklanan Softomotive’in dünya genelinde 9.000 müşterisi yer alıyor. Microsoft, Softomotive’in WinAutomation platformunu Power Automate lisansına sahip olanların ücretsiz olarak kullanabileceğini belirtti.,

Microsoft, Power Automate’de Softomotives’in masaüstü otomasyon çözümü WinAutomation da dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliği etkinleştirmek için Softomotive araçlarını kullanacak. Microsoft’un Power Automate platformu şimdiye denk herhangi bir masaüstü otomasyon aracı içermiyordu.

Softomotive’in sunucu tabanlı kurumsal RSA geliştirme için kullanılan bir diğer önce uygulaması ProcessRobot da Power Automate platformuna dahil edilecek. Microsoft’un Softomotive’i masaüstü otomasyon yetenekleri sebebiyle bünyesine kattığı düşünülüyor.

İki firma satın almaya ilişkin olarak herhangi bir finansal veri paylaşmadı.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite